Tuesday, March 31, 2015

Користь яєчного білка

Без курячих яєць неможливо собі уявити раціон сучасної людини. Їх включають до складу хлібобулочних виробів, тістечок, тортів і т.д. Існує багато міфів, пов'язаних з вживанням в їжу яєць, що стосуються входить до їх складу холестерину.

Такий продукт, як яйця, можна знайти в холодильнику кожної господині. Їх варять, смажать, запікають і п'ють сирими, але занадто часто включати в свій раціон не вирішуються через надмірного вмісту жиру і холестерину. Однак ці побоювання не мають під собою ніяких підстав. Яйця, зокрема, курячий білок, можна по праву вважати надзвичайно корисним для організму людини продуктом.

Калорійність двох курячих яєць складає всього 155 Ккал, більша частина яких припадає на частку жовтка. Білок ж на 85% складається з води і на 15% з органічних речовин - лізоциму, овальбуміна, овомуціна, овомукоід, овотрансферріна і овоглобуліна. Вміст у ньому жиру і вуглеводів настільки мало, що цей продукт по праву можна вважати дієтичним. Білок курячого яйця багатий вітамінами - РР, Н, групи В і холін, а також мінералами - кобальтом, хромом, молібденом, марганцем, міддю, йодом, цинком, залізом, хлором, натрієм, калієм і ін.

Вітамін Н забезпечує кращу згортання крові, холін відповідає за пам'ять і здатність печінки виводити отрути і токсичні речовини. Крім цього, він нормалізує серцевий ритм і зміцнює серцевий м'яз. В цілому всі вітаміни групи В відповідають за нормальну роботу мозку і діяльність ендокринної системи. Вони є головними учасниками обміну речовин в організмі. А що стосується «шкідливого» холестерину, який утворює судинні бляшки, то він не має ніякого відношення до курячого білка. Навпаки, є головним джерелом якісного протеїну, здатного знищувати холестерин і зміцнювати стінки судин.

Яєчний білок є певним еталоном джерела дуже якісного протеїну. Саме у цього продукту показник засвоювання найвищий - 93,7%. Для прикладу: у філе риби він дорівнює 76%, а у яловичини становить усього 70-73%. За вмістом вітаміну D яєчний білок лише трохи поступається риб'ячому жиру. Оздоровлюючи організм зсередини, яєчний білок з успіхом застосовують і як зовнішній засіб догляду за комбінованою і жирною шкірою обличчя, волоссям та ін. У складі масок для обличчя білок яйця бореться із зайвою виділенням підшкірного сала, розширеними порами і пігментацією.

Засоби по догляду за волоссям на основі курячого білка покликані зробити волосся більш шовковистим, прискорити їх зростання, запобігти випаданню і зайве перетин кінчиків. Можливу шкоду цього продукту полягає в його індивідуальної нестерпності. Він частіше жовтка викликає алергічні реакції, саме тому прикорм маленьких дітей рекомендують починати саме з жовтка. Сьогодні без курячого білка неможливо собі уявити хлібобулочні вироби, випічку, всіма улюблені «пташине молоко» і безе. Поряд з англійськими та французькими кулінарами російські майстри також стали застосовувати курячий білок в киселях, суфле і всіляких напоях.

Корисні і шкідливі властивості пальмової олії

Присутність жирів у щоденному раціоні харчування кожної людини вкрай необхідно. Основне джерело жирів, щодня надходять в організм, - це різні масла рослинного і тваринного походження. Серед них - пальмова олія, користь і шкода якого в даний час ретельно вивчається.

Фахівцями доведено, що жир олійної пальми багатий вітаміном Е і А (токоферол і каратиноидов). Вітамін А сприяє поліпшенню скелета, волосся і шкірних покривів, благотворно впливає на стан зору, зміцнює імунну систему людини і захищає організм від проникнення в нього хвороботворних бактерій.

Вітамін Е необхідний людині для синтезу гормонів, він бере участь в утворенні дрібних кровоносних судин, збільшує м'язову масу і т.д. До складу масла входить легендарний кофермент убихинон, найбільш відомий як фермент Q10. Його користь для організму важко переоцінити: кофермент бере участь у реакціях окислення і відновлення в організмі. Крім того, Q10 посилює вплив на організм інших антиоксидантів, наприклад, токоферолу. Головна користь кофермента убіхона полягає в уповільненні старіння клітин. Ось чому Q10 отримав широке поширення в косметології: його додають в різні антивікові косметичні засоби.

Саме жирні кислоти пальмового масла є головним об'єктом суперечок серед фахівців у галузі медицини та харчування. Справа в тому, що в пальмовій олії містяться як насичені, так і ненасичені жирні кислоти. Перші представлені так званої пальмітинової кислотою (44%), яка у великих кількостях може викликати скупчення в судинах холестеринових бляшок. Це, в свою чергу, призводить до розвитку тромбозу, атеросклерозу та інших серйозних захворювань.

Чи не менше в пальмовій олії міститься і ненасичених жирних кислот: олеїнова кислота, або омега-9 (39%), лінолева кислота, або омега-6 (10%). Вони є корисними жирними кислотами і сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Більше того, вони необхідні організму для структурування суглобів, кісток і шкіри.

Дослідження, проведені за участю дітей, показали, що пальмова олія має мінімальної користю для дитячого організму. Для дослідження були обрані дитячі молочні суміші, до складу яких входить пальмітинова кислота. Змішуючись в кишечнику з кальцієм, вона утворює нерозчинні сполуки, швидко виводяться з організму дитини. В результаті малюк відчуває не тільки брак жирів, але й повний дефіцит кальцію, необхідного йому для росту та формування скелета. Після проведених досліджень вчені зробили висновок, що дитячі суміші, у складі яких міститься пальмова олія, призводять не тільки до погіршення мінералізації кісток, але і викликають здуття живота, провокують появу кольок і відрижки.

Корисні властивості ріпи. Як правильно готувати ріпу

Ріпа на Русі була досить поширеною овочевою культурою: поряд з високим вмістом корисних для організму людини речовин вона славилася простотою приготування. Саме тому цей коренеплід був невід'ємною частиною харчування багатьох сімей.

Корисні властивості ріпи обумовлені її унікальним складом. Овоч багатий вітамінами, вуглеводами, макро- і мікроелементами, серед яких фахівці виділяють кальцій, фосфор, калій, залізо, магній, натрій, вітаміни групи В, РР, А і С, а також мінеральні солі. За вмістом вітаміну С ріпа майже наздоганяє популярні цитрусові фрукти.

Ріпа сприятливо впливає на шлунково-кишковий тракт людини: сприяє очищенню шлунка і виведенню токсинів. Крім того, коренеплід позитивно впливає на функціонування кишечника. Разом з тим, ріпа - продукт дієтичний. Незважаючи на свою низьку калорійність, ріпа - досить поживний овоч. Завдяки універсальному комплексу елементів вона не тільки насичує організм, але і регулює стан здоров'я людини.

У сирому і приготованому вигляді ріпа сприяє нормалізації роботи жовчного міхура і печінки. Вміщені в овочі мінеральні солі (зокрема, солі сірки) розщеплюють камені в сечовому міхурі і нирках. Крім того, коренеплід є хорошим профілактичним засобом у боротьбі з атеросклерозом.

Високий вміст кальцію в ріпі сприяє зміцненню зубів, волосся, кісткових тканин і нігтів. Особливо налягати на вживання коренеплоду рекомендується людям похилого віку з метою загального оздоровлення їх організму, а також для підвищення імунних сил. Поряд з цим ріпа може використовуватися в цілях профілактики авітамінозу.

У кулінарії найбільшого поширення набула парена ріпа. Не дивно, адже саме в такому вигляді в ній зберігаються майже всі корисні властивості і поживні речовини сирого продукту. В давнину ріпу закладали в чавунну ємність і парили в російській печі. В даний час підійде звичайний глиняний горщик і духова піч.

Очищений від шкірки коренеплід нарізається соломкою або тонкими кружальцями і закладається в глиняну ємність. Далі в горщик з ріпою заливається трохи молока або води, після чого додається вершкове масло і сіль. Ємність ставиться в попередньо розігріту до помірної температури духовку на 40 хвилин. Звичайно, можна приготувати ріпу за допомогою сучасної побутової техніки, наприклад, пароварки або мультиварки.

Шляхом запікання або гасіння можна приготувати безліч різних страв з ріпою. Можливі варіанти з соусами, з яблуками або родзинками. Ріпа також може бути гарніром до м'яса або риби. Проте в даний час все частіше кулінари стали використовувати її в приготуванні різноманітних супів, де ріпа в основному виступає в якості заміни картоплі.

Дробове харчування для схуднення

Людям, які хочуть схуднути, але не можуть витрачати багато часу на заняття спортом і не хочуть виснажувати себе дієтами, варто звернути увагу на принцип дрібного харчування. Його використання дає стабільний результат, який легко зберегти.

Принцип дрібного харчування дуже простий: потрібно стежити за тим, щоб між прийомами їжі проходило не більше 4 годин і вибирати маленькі порції. При цьому слід вечеряти не пізніше, ніж за 4 години до сну. Якщо вночі прокидається сильний голод, можна з'їсти яблуко або грушу, або випити склянку кефіру. Це заспокоїть збунтувався шлунок і допоможе спокійно заснути.

Дробове харчування дуже ефективно. Справа в тому, що чим рідше людина їсть, тим сильніше стає його голод і тим більше виявляється порція. Зголоднілі люди нерідко з'їдають набагато більше, ніж потрібно, і це погано позначається на фігурі. Слід врахувати ще одну особливість організму: чим рідше людина харчується, тим більше енергії його тіло намагається накопичити «про запас». В результаті з'являються жирові відкладення, які організм зможе використовувати у разі настання «голодних часів».

Отже, як зробити дробове харчування ще більш ефективним і як схуднути з його допомогою в найкоротші терміни? В першу чергу слід відмовитися від великих тарілок і купити посуд поменше. Це може здатися несуттєвим або навіть смішним, однак психологи стверджують, що у багатьох людей з дитинства залишається звичка з'їдати все, що покладено в тарілку. Якщо ви будете їсти з маленької посуду, порції зменшаться, як і кількість споживаних калорій, але зате відчуття психологічного комфорту збережеться, а це дуже важливо для правильного схуднення.

Далі слід сформувати раціон, постаравшись виключити з нього важку для шлунка і висококалорійну їжу. Якщо ви не можете часто їсти протягом робочого дня через брак часу, беріть з собою на роботу найпростіші продукти, які позбавлять вас від голоду. Трохи часу потрібно, щоб пообідати питним йогуртом, яблуком, грушею та ін. Влаштовуйте «перекушування» регулярно, і проблем не виникне.

Бажано додати в добове меню продукти, які допомагають привести організм в порядок, сприятливо впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізують обмін речовин. Відмінним вибором стануть овочі, продукти, багаті клітковиною, мюслі, цільнозерновий хліб, кисломолочні продукти. Не забувайте про користь жирів: рекомендується раз на день з'їдати порцію овочевого салату з оливковою олією. При дробовому харчуванні такі продукти прекрасно засвоюються і приносять максимальну користь організму.

Нарешті, ще один важливий момент, який необхідно використовувати для досягнення найкращих результатів - це формування правильного «графіка харчування». У першій половині дня слід їсти продукти, що містять максимальну кількість вуглеводів з усього добового меню. Ближче до вечора, навпаки, слід переходити до продуктам, багатим білком і клітковиною. Це допоможе значно прискорити процес схуднення.

Користь і шкода мюслів

Мюслі, як самостійну страву, ввів в маси швейцарський лікар Максиміліан Бірхер-Беннер в 1900 році. Запозичене воно було у жителів гір, які відрізнялися відмінним здоров'ям і довголіттям. З того часу блюдо зазнало декілька значних змін, знайшовши свій сучасний вигляд всього 20 років тому.

До корисних властивостей мюслів відноситься високий вміст клітковини в страві. Саме завдяки їй з організму виводяться важкі солі, шкідливі речовини, токсини, холестерин, нормалізується робота кишечника. Клітковина перешкоджає відкладенню жирів.

У складі страви присутні багато корисних речовин: калій, магній, залізо, вітаміни В і Е. Саме завдяки їм нігті, волосся, шкіра виглядають здоровішими. Крім того зміцнюється і нервова система. Мюслі засвоюються організмом повільно, тому і не впливають на стан цукру в крові. Не кажучи вже про те, що насичують на тривалий час, що істотно скорочує кількість прийомів важкої і шкідливої їжі.

Мюслі без зайвих домішок і добавок є виключно корисним продуктом. Шкідливі властивості страві надають деякі промислові ароматичні та смакові наповнювачі. Наприклад, мед і горіхи, самі по собі корисні, можуть бути небезпечними для людей з надмірною вагою або цукровий діабет. Це ж стосується і солодких добавок: глазурі, шоколаду, калорійних фруктів. Дієтологи радять вживати в їжу мюслі без домішок, додаючи самостійно інгредієнти. Наприклад, очищені насіння, свіжі і низькокалорійні фрукти, родзинки, курагу, чорнослив.

Для тих, у кого присутні захворювання шлунково-кишкового тракту, фахівці рекомендують наступний спосіб приготування мюслів без домішок і добавок: необхідно закип'ятити воду, залити нею блюдо на кілька хвилин, потім вже додавати натуральні наповнювачі при необхідності. Якщо слідувати цій раді, то ризик отримати метеоризм або здуття живота після їжі зводиться до мінімуму. У кип'яченій воді гинуть багато корисні речовини, що містяться в мюслях, але далеко не все, що дозволяє вважати блюдо корисним, поживним. І головне - безпечним для здоров'я.

Мюслі, що випускаються у формі шоколадних батончиків, не є дієтичним або корисним продуктом. Навпаки, виробники намагаються продовжити термін зберігання, вводячи до складу шкідливі речовини та консерванти. Один прийом такого батончика можна прирівняти до з'їденої плитці шоколаду, що не дуже позитивно впливає на здоров'я.

Sunday, March 29, 2015

Сприятливий вплив овочевих соків на організм

Овочеві соки ідеальні для дієтичного харчування. Вони низькокалорійні і здатні за короткий термін збагатити організм величезною кількістю вітамінів і мінералів. Соки з овочів є прекрасною підмогою в збереженні здоров'я, краси та довголіття.

Помічено, що у людей, які регулярно вживають овочеві соки, немає проблем зі шкірою, волоссям, нігтями, вони не страждають від авітамінозу і хронічної втоми. Ці напої володіють наймогутнішим відновлює дію і чудово очищають організм.

Морквяний сік крім каротину, необхідного для гарного зору, шкіри і волосся, містить ще й вітаміни групи В, С, Е, залізо, калій, селен, магній і фосфор. Він підвищує імунітет, а також рекомендований для людей, що займаються спортом, завдяки тому, що позитивно впливає на синтез білка в м'язових тканях.Не слід забувати про те, що надмірне вживання соку моркви може спровокувати гіперавітаміноз і захворювання печінки. Достатньо трьох склянок на тиждень.

Буряковий сік дуже корисний для кровоносної системи. Він стимулює вироблення червоних кров'яних тілець і підвищує рівень гемоглобіну. Крім того, буряк очищає печінку, жовчні шляхи та нирки, допомагає при гіпертонії і атеросклерозі. Сік буряка багатий вітамінами групи В, залізом, магнієм, цинком і ефірними маслами. Вживання щодня 50 мл цього напою в день дозволить зберегти здоров'я.

Для підтримки тонусу і очищення організму дуже корисний сік селери. Він ефективний у боротьбі із зайвими кілограмами. Сік селери багатий вітамінами групи В, С і величезною кількістю мінералів. Приготувати сік можна з стебел і коренів рослини. Завдяки приємному освіжаючому смаку, він добре поєднується з будь-якими іншими овочевими та фруктовими соками.

Томатний сік вважається кращим профілактичним засобом онкологічних захворювань. Великий вміст лікопену робить його незамінним продуктом в будь оздоровчої дієті. Більш того, лікопен позитивно позначається на серцево-судинній системі. Томатний сік благотворно впливає на травлення і шлунково-кишковий тракт.

Огірковий сік чудово тонізує організм, благотворно впливає на стан шкіри, волосся, робить судини міцними і еластичними, допомагає запобігти карієс і хвороби зубів. Великий вміст мінеральних солей робить його відмінним доповненням до будь фруктово-ягідних соків, що додає напоям свіжість і приємний аромат.

Капустяний сік не відрізняється приємним смаком, проте в якості доповнення до інших фрешам він принесе величезну користь. Він чудово очищає організм від шлаків і токсинів, лікує гастрит і виразку шлунка, а також хвороби печінки і селезінки. Цей овоч містить величезну кількість корисних вітамінів і мінералів, що робить його незамінним для здорового харчування. Лікує запори і різні інфекції, виводить з організму шкідливий холестерин.

Гарбуз, як і морква, багата каротином і вітаміном РР, а також різними мінералами і вітамінами. Кальцій, залізо, калій, фосфор, мідь, фтор, цинк, вітаміни групи В, С - дозволяють гарбузовому соку надавати позитивний вплив на діяльність кишечника з проносним ефектом, також він володіє хорошим сечогінним ефектом. Тому цей сік найкраще вживати з невеликою кількістю м'якоті. Він показаний при захворюваннях серця, гіпертонії і ожирінні. Крім того, він підвищує рівень гемоглобіну в крові і оновлює червоні кров'яні тільця. Він добре поєднується з багатьма іншими соками. Не рекомендується вживати в день більше 50 мл напою.

Картопляний сік дуже корисний ля організму. Його неприємний смак можна ліквідувати, змішавши його з соком моркви або селери. Він позбавляє від набряків, лікує недуги шлунково-кишкового тракту, очищає організм і зміцнює нервову систему. Однак він протипоказаний при цукровому діабеті і зниженій кислотності шлунка.

Наскільки ефективна сибірська клітковина

Сибірська клітковина - продукт на основі рослинних волокон, що вживається з метою схуднення та оздоровлення організму. До його складу входять злакові культури, ягоди, фрукти, горіхи. Справжня сибірська клітковина не містить барвників, ароматизаторів, консервантів.

Сибірська клітковина надає позитивний вплив на організм при правильному вживанні. Оздоровлення відбувається за кількома пунктами:
- Зниження і нормалізація ваги;
- Зниження рівня цукру в крові;
- Стабілізація роботи кишечника;
- Зниження рівня холестерину;
- Підвищення імунітету;
- Насичення організму вітамінами;
- Поліпшення стану шкіри, нігтів, волосся.

Сибірська клітковина проводиться в декількох варіантах: з ягодами, із фруктами, з горіхами, комплекс інгредієнтів. Незалежно від того, що входить до складу, продукт є безпечним і ефективним з метою прискорення обміну речовин в організмі. За рахунок цього відбувається і зниження ваги, якщо додатково дотримується правильно складений план харчування.

Щоб продукт приносив дійсно користь організму, необхідно його вживати в потрібних пропорціях. Перш за все, прийом сибірської клітковини починається з однієї столової ложки в день. Це необхідно для того, щоб організм поступово звикав до навантажень. Клітковина сама по собі є грубою їжею, яка довго перетравлюється і засвоюється. За рахунок цього відбувається більш тривале насичення, а відчуття голоду пропадає на довгий час. Крім того сибірську клітковину можна вживати замість прийомів їжі. Продукт створений, як біологічно активна добавка, яка допомагає істотно скоротити кількість споживаної їжі.

До властивостей клітковини відноситься швидке розбухання в шлунку, що і дає ефект тривалого насичення. Якщо приймати її до їжі, то порції істотно зменшуються. Тобто організм не вимагає більшої кількості їжі, оскільки шлунок вже наповнений. Як спосіб схуднення сибірська клітковина добре себе зарекомендувала. Щоденна добова норма (4 столових ложки в день) спалює до 120 ккал. Такого ж результату досягають ті, хто займається на біговій доріжці по 20 хвилин.

Незважаючи на всю корисність і ефективність, прийом сибірської клітковини обмежений. Її необхідно вживати курсами: місяць через місяць. Дієтологи не рекомендують приймати добавку довше, ніж 2 місяці.

Як спосіб схуднути і утримати вагу сибірська клітковина має низку переваг в порівнянні з дієтами, заснованими на голодуванні. По-перше, організм завжди залишається ситим. Від шлунка в мозок не надходить сигналів про голод або недоліку їжі, а, значить, немає бажання чимось перекусити. По-друге, менші за обсягом порції не дають організму отримати надлишок жирів, білків і вуглеводів. Всі елементи правильно розподіляються і витрачаються, не відкладаючи в небажаних місцях. По-третє, поєднання сибірської клітковини і помірних фізичних навантажень дозволяє отримати не тільки втрату ваги, але і красиву, підтягнуту фігуру.

Сорти і види рису

Рис становить основу харчування більшої частини населення планети. Він є джерелом білка, складних вуглеводів, вітамінів і мінералів. На його основі готують сотні страв: супи, гарніри, десерти, плов і каші. У природі існують сотні видів і тисячі сортів цього злаку. Кожен з них має свої достоїнства. Від правильного вибору різновиду рису залежать смак і поживна цінність приготованих страв.

У світі існують величезна кількість різних сортів рису. Щоб було простіше розібратися в цьому різноманітті, існує класифікація за такими ознаками:
- Довжина зерна;
- Способу обробки;
- Кольором.

У свою чергу, кожен вид включає безліч сортів. Один і той же сорт рису, оброблений різними способами, буде відрізнятися кольором, смаком і способом приготування.

Спочатку рисове зерно має однакову структуру для усіх сортів: під шаром коричнюватої оболонки знаходиться білосніжне зерно. Сама оболонка покрита жорсткою лушпинням. Це - необрушенного рисове зерно, яке в процесі обробки змінює зовнішній вигляд і смакові якості.

За типом зерна рис ділиться на 3 види: довгозерний, середньозерний і круглозернистий.

Довгозерний рис має тонке зернятко довгастої форми довжиною до 8 мм. Буває білим і коричневим. При варінні цей вид рису поглинає незначну кількість рідини, тому зерна не злипаються, що не розварюються і виходять розсипчастими. Використовується для приготування різних страв східної та європейської кухні. Вирощується в Австралії, Азії, Америці.

Середньозерний рис має більш широкі і короткі зерна, довжина яких не перевищує 6 мм. Вони менш прозорі і містять більше крохмалю, ніж длінозерний. Під час приготування цей вид рису вбирає багато рідини. У готовому вигляді виходить м'яким і трохи злипається.

Може бути як білим, так і коричневим. Підходить для приготування паельї, різотто, каш і супів. Середньозерний рис вирощують в Європі, Азії, Америці та Австралії.

Круглозерний рис має круглими короткими зернами довжиною до 5 мм. Вони майже непрозорі і містять велику кількість крохмалю. Під час варіння круглозерний рис поглинає багато води і сильно розварюється, набуваючи кремову консистенцію.

З нього готують пудинги, запіканки, каші і суші. З певного сорту круглозерні рису варять саке. Він росте в Україні, Росії, Китаї, Італії та Японії.

Залежно від способу обробки розрізняють коричневий нешліфований рис, білий шліфований і пропарений.

Коричневий рис виходить в результаті мінімальної обробки необрушенного зерна. У нього зберігається висівковий оболонка, яка надає рису коричневий відтінок і горіховий присмак. В основному він буває длінозерним і середньозерний. Готується нешліфований рис від 25 до 40 хв. і при цьому не розварюється. З недоліків варто відзначити невеликий термін зберігання.

Білий шліфований рис - найпоширеніший різновид злаку. Зерна такого рису гладкі, рівні і білосніжні. Він може мати різну форму і довжину. Готується протягом 10-15 хв.

Містить багато крохмалю, але недостатньо багатий мінералами і вітамінами. Це пояснюється тим, що при обробці видаляється вся поживна висівковий оболонка. Має доступну ціну і тривалий термін зберігання.

Пропарений рис виходить в результаті спеціальної обробки. Зберігає всі корисні властивості коричневого рису. Має золотистий відтінок, який зникає після приготування. Час приготування пропареного рису становить 20 хв. Він ніколи не злипається і зберігає свій смак при повторному підігріванні блюда.

За кольором рис буває білим, бежевим, жовтим, червоним, фіолетовим і чорним. Існують сорти рису, які користуються найбільшою популярністю. До них відносяться басматі і жасмин, які мають неповторний аромат. Це білі Довгозерний види, які не втрачають при варінні своєї форми і багаті корисними речовинами.

Арборіо - італійський сорт среднезерного виду білого кольору. При варінні він стає кремоподібним і добре підходить для приготування різотто і супів.

Червоний рис культивується у Франції. Має сильний горіховий аромат і присмак. Чорний тибетський рис має вишуканий смак і високий вміст білка. Рис девзіра - це середньоазіатський сорт, без якого неможливо приготувати справжній узбецький плов. Має рожевий відтінок, в процесі варіння трохи темніє і ніколи не злипається.

Тайський солодкий рис має властивість склеиваться. Підходить для приготування десертів і деяких азіатських страв.

Лікування кашлю бананом

Банан - це не тільки смачний екзотичний фрукт, але і ефективні ліки від деяких захворювань. З його допомогою можна за досить короткий термін вилікувати сухий і мокрий кашель.

До складу банана входить величезна кількість цінних цукрів, вітамінів, мікроелементів. Цей екзотичний фрукт багатий калієм, магнієм, вітамінами групи В.

Вживання бананів нормалізує діяльність серцево-судинної системи, сприяє очищенню організму, виведенню шлаків, токсинів. Крім того, банан є відмінним ліками від кашлю.

Для приготування чарівного еліксиру потрібно очистити від шкірки 2 стиглих банана середніх розмірів, викласти їх в миску і розім'яти виделкою або подрібнити блендером. До бананам слід додати чайну ложку меду, добре перемішати продукти, а потім залити їх склянкою крутого окропу і настоювати протягом 20 хвилин.

Тим, у кого є алергія на продукти бджільництва, можна порадити замінити мед в даному рецепті на 2-3 штуки подрібненого інжиру. Готовий банановий еліксир потрібно приймати по 2 столові ложки 3-4 рази на день до їди.

Для позбавлення від кашлю можна приготувати на основі банана дуже коктейль. Для цього потрібно очистити 1 фрукт від шкірки, подрібнити його за допомогою блендера або розім'яти виделкою. Далі потрібно додати до банановому пюре 1 чайну ложку какао-порошку і залити суміш гарячим молоком.

Пити такий напій потрібно пити кілька разів на день. Вживати його слід гарячим. При цьому кожен раз рекомендується готувати свіжу порцію лікувального коктейлю так як в процесі його зберігання корисні властивості напою втрачаються.

Безпосередньо перед вживанням можна додати в коктейль чайну ложку меду і розмішати напій. Деякі фахівці радять додавати мед в злегка остигле молоко. Відомо, що при нагріванні вище 40 градусів продукти бджільництва втрачають частину своїх корисних властивостей.

Для приготування напою від кашлю з додаванням цитрусових потрібно очистити від шкірки стиглий банан, викласти його в миску. Банан слід розім'яти виделкою і додати до подрібненої м'якоті 100 мілілітрів апельсинового соку. Далі потрібно вилити в миску 200 мілілітрів окропу, додати цукор за смаком, збити масу за допомогою блендера і вилити готовий коктейль в велику склянку. Смак бананового еліксиру вигідно підкреслить мелена кориця. Цілком достатньо додати в коктейль щіпку ароматною спеції. Вживати такий напій потрібно гарячим. Краще всього пити його на ніч.

За допомогою банана найкраще лікується сухий кашель. У будь-якому випадку, при виникненні симптомів простудного захворювання потрібно звернутися до лікаря. У деяких випадках самолікування виявляється абсолютно неефективним. Лікування банановими еліксирами дає найкращий ефект у поєднанні з іншими методами терапії.

Кефір для немовлят в домашніх умовах - рецепт приготування

Кефір є корисним напоєм в дитячому раціоні. Його можна давати навіть малюкам грудного віку. Правда, тільки в тому випадку, якщо це дійсно необхідно. Багато сучасних матері воліють готувати кефір в домашніх умовах, вважаючи, що він краще і корисніше магазинних аналогів.

Для приготування якісного і смачного кефіру в більшості випадків потрібно кефірний грибок, дістати який можна на молочній кухні або на заводі. Зовні він дуже сильно нагадує сирний грудку з мікроорганізмами, що утворюються при сквашивании молока.

Якщо ви використовуєте закваску, додайте її в попередньо підготовлене молоко (воно має бути знежиреним, кип'яченим і охолодженим до кімнатної температури). Кількість закваски - 50 г на півлітра молока.

Після того як ви додасте закваску в молоко, залиште суміш на добу. При цьому пам'ятайте, що зберігатися вона повинна при температурі 18-20оС. Через добу молоко повинно сквасіться, а грибки спливти. Якщо все йде за планом, необхідно процідити молоко через сито, утворилися згустки відмити кип'яченою водою, потім знову все залити молоком і повторити процес.


Ще один рецепт домашнього кефіру передбачає додавання цукру. Для нього вам знадобляться:
- Молоко - 900 мл;
- Цукор - 1 ст.л;
- Закваска (можна використовувати будь магазинний кефір) - 100 мл.

Вилийте молоко в каструлю, поставте її на повільний вогонь. Грійте його, поки не почне підніматися шапка. Як тільки воно закипить, приберіть молоко з вогню і поставте в холодне місце (холодильник або балкон) для охолодження. Остигле молоко перемішайте з закваскою і розлийте по порційних банкам. Як варіант, можна помістити його в одну велику ємність. Поставте заготовку в тепле місце на добу.

Якщо вам пощастило стати власницею парного молока, можете зробити найпрекрасніший домашній кефір. Для його приготування вам знадобляться:
- Молоко парне - 1 л;
- Сметана - 1 ч.л .;
- Закваска - 10 ч.л.

Налийте парне молоко в алюмінієву каструлю і доведіть до кипіння. Як тільки воно закипить, зніміть пінку і перелийте молоко в горщики, що відрізняються термоустойчивостью, додайте сметану. Поставте горщики на деко і відправте в духовку. Починайте піч молоко і продовжуйте робити це протягом 4 годин. Так ви зможете отримати смачне пряжене молоко, у якого особливий насичений і яскравий смак, через що він легко може стати смачним десертом.

Коли дістанете горщики з духовки, розлийте по ним закваску. Робити це потрібно акуратно і рівномірно, щоб не порушилася плівка, що утворилася на молоці під час запікання. Нічого не перемішуйте. Потім приберіть горщики в тепле місце на 5-7 годин. Якщо є можливість, то й на цілу ніч. Маса повинна загуснути. Поставте горщики в холодильник і потримайте там ще якийсь час.

Єдине, що варто враховувати, - такий кефір грудничкам давати потрібно потроху, щоб не перевантажити ШКТ малюка. Досить буде декількох чайних ложок. А зберігати молоко для малюків краще в стерилізованих пляшечках.

Saturday, March 28, 2015

Дитяче овочеве пюре для прикорму - рецепт приготування

Зробити овочеве пюре для прикорму грудничка можна в домашніх умовах. Важливо дотримуватися технологію приготування і правила гігієни. З цією роботою легко впорається не тільки мама чи бабуся малюка, але навіть турботливий тато.

Овочеве пюре вводиться в раціон новонародженого з 6 місяців. Малюків, які перебувають на штучному вигодовуванні, з низьким рівнем гемоглобіну, з постійними запорами починають годувати овочами та фруктами трохи раніше, з 4-5 місяців.

У перший раз дають всього одну чайну ложку овочевого пюре вранці. Потім догодовують немовляти грудним молоком або дитячою молочною сумішшю. Стежать за стільцем малюка. Якщо він світло-коричневий, без слизу і грудочок, на наступний день порцію прикорму збільшують.

Через тиждень новонароджений буде з'їдати 100-150 г овочевого пюре в одне з годувань. Включати в меню грудничка інший овоч можна через 5-7 днів, щоб організм звик до нової їжі.

Перший прикорм повинен бути однокомпонентним, тобто складатися тільки з одного виду овочів. Для початку краще вибрати кабачок або кольорову капусту тому, що ці овочеві культури рідко викликають алергічні реакції у дітей.

В шинку міститься велика кількість корисних речовин, у тому числі вітамін А, аскорбінова кислота, калій і магній. При тривалому зберіганні вони майже не руйнуються. Цей овоч не подразнює слизові шлунка і кишечника, добре засвоюється дитячим організмом.

Цвітна капуста по кількості вітамінів і мінеральних солей не поступається кабачку. На відміну від білокачанної, в цвітній капусті немає грубої клітковини, тому вона не провокує утворення газів у кишечнику малюка.

Пізніше для дитячого пюре можна використовувати картоплю, моркву, гарбуз, зелений горошок, білокачанну капусту, буряк. Ці овочі не завжди добре переносяться немовлятами. Щоб знизити алергенний чинник, їх слід вимочувати.

Займаючись приготуванням дитячого харчування в домашніх умовах, необхідно дотримуватися правил гігієни. Частіше мити руки, витирати поверхню обробного столу.

Виділити для їжі грудничка окремий посуд. Наприклад, маленьку емальовану каструльку з кришкою. Педіатри радять готувати овочеве пюре безпосередньо перед годуванням.

Для прикорму беруться свіжі овочі без пошкоджень, гнилі і цвілі. Їх ретельно миють під проточною водою без мила і миючих засобів. З коренеплодів (картоплі, моркви, буряка) зрізають ножем верхній шар. Кабачки і гарбуз чистять і видаляють з них насіння. Брокколі і цвітну капусту розбирають на суцвіття.

Після цього овочі знову миють і обдають окропом. Потім нарізають на великі шматочки. Овочі для прикорму можна відварити. Приготувати на пару, в мультиварки. Запекти в духовці або в мікрохвильовій печі.

Протирають овочі через сито або подрібнюють за допомогою блендера. Поки порція прикорму маленька (1-2 чайної ложки) зручніше користуватися ситечком. Коли малюк почне з'їдати 100-150 г пюре, його готують в блендері.

Густе пюре розбавляють водою, в якій варилися овочі (овочевим бульйоном). При варінні в неї переходить частина поживних речовин. Овочевий бульйон замінюють грудним молоком або молочною сумішшю.

На початку прикорму дитяче пюре повинно мати напіврідку консистенцію. У 8-9 місяців овочі розминають виделкою.

З другого тижня від початку прикорму в овочеве пюре кладуть рослинне масло (наприклад, оливкова олія холодного віджиму). З розрахунку: 1 чайна ложка рослинного масла на 100 г пюре. Після цього прикорм знову доводять до кипіння.

Потім овочеве пюре охолоджують до 35-40 градусів. Викладають в дитячу тарілочку. Перед подачею на стіл блюдо потрібно спробувати.

Лікувальні властивості бузини червоної

Лікарські рослини оточують людину всюди. З давніх часів людина звертається за допомогою до матінки-землі, щоб зцілитися. Природа донині дарує людям рослини з лікувальними властивостями. Варто тільки простягнути до них руку.

Знавці лікарських рослин знають, що бузина червона являє собою чагарник висотою до 4-x метрів. Його кора на вид червонувата з землистим відтінком, гілки м'які і мають губчасту серцевину. Листя рослини найчастіше довгастої форми і виділяють досить специфічний запах.

Цвітіння бузини червоної припадає на травень-червень. Суцвіття дрібні й ароматні, кремового або молочного кольору. Після цвітіння на гілочках чагарнику з'являються плоди. Ягоди бузини дозрівають в останній декаді літа або на початку осені.

Цей чагарник вважається декоративним і в теж час лікарською рослиною. Бузина червона виростає в Сибіру, Карпатах, на Далекому Сході. Всі частини цієї рослини - пагони, листя, кора, суцвіття, плоди, коріння - використовуються при різних захворюваннях.

Народні цілителі часто готують настої з кори і суцвіть бузини. Отримані препарати застосовуються в якості заспокійливого засобу при мігрені, серцевих болях, порушеннях сну, ревматизмі та бронхіальній астмі. З ягід бузини готують цілющі розчини та напої.

Найбільш затребуваним сировиною є квіти червоної бузини. Важливо їх правильно заготовлювати: акуратно зрізати ножем суцвіття і розкладати на просушку в тіньовому приміщенні.

Завдяки лабораторним дослідженням, в листі бузини виявлені важливі елементи: каротин, вітамін С, дубильні речовини та амінокислоти. Рутин, що міститься в суцвіттях бузини, має протизапальну дію. Він знижує проникність кровоносних судин і зміцнює їх стінки.

Якими ще лікувальними властивостями володіє бузина червона? Це лікарська рослина широко використовують як в традиційній медицині, так і в народній. Завдяки своєму потогінний властивостями, препарати рослини застосовуються під час захворювання простудного характеру - при грипі та ангіні. Відваром з квіток бузини рекомендовано полоскати запалене горло.

При лікуванні остеохондрозу, доброякісних і злоякісних пухлин використовують ягоди бузини червоної. Лікувальним ефектом володіють листя бузини. Їх розпарюють і прикладають до ударами, опіків, попрілостей для швидкого зняття запалення.

При захворюваннях органів дихання, головних болях і бронхіальній астмі сухі квіти бузини червоної слід залити 250 мл окропу, настояти протягом 15 хвилин. Кількість настою розділити навпіл і приймати два рази на день після їди. Для лікування шкірних захворювань і сечовивідних шляхів слід настояти кору бузини.

Подрібнити її і залити окропом з розрахунку: 2 столові ложка сировини на 500 мл окропу. Приймати тричі на день по 1 столовій ложці протягом 2-х тижнів. Для страждають на ревматизм і артрит ефективні прийоми ванни з відваром кори бузини червоної. Курс лікування таких процедур становить 14 днів з перервою на 2 місяці. Потім рекомендується повторити прийом лікувальних ванн.

Бузина червона володіє багатьма лікувальними властивостями. Незважаючи на гадану простоту і доступність описаних рецептів, перед прийомом препаратів цієї лікарської рослини рекомендується консультація лікаря.

Як схуднути за допомогою кориці. Відгуки

Кориця являє собою подрібнену висушену кору дерева з сімейства лаврових. Її здавна застосовують у процесі виготовлення солодкої випічки. Кориця надає їй особливий аромат і пікантний присмак. Але, на жаль, тим, хто стежить за фігурою, про солодкий можна тільки мріяти. Однак кориця є унікальним продуктом, що володіє незвичайними властивостями, саме завдяки їм ця пряність може допомогти в боротьбі із зайвою вагою.

Кориця ефективна при схудненні завдяки своїм властивостям, що знижує вміст глюкози в крові. Вона прискорює метаболізм і уповільнює попадання їжі з шлунку в кишечник, що дозволяє зберегти почуття ситості довше, ніж зазвичай.

Вживання кориці в чистому вигляді неможливо, набагато більше користі вона принесе, якщо додавати її в каші, какао, кава, йогурти, желе і пудинги.

З найдавніших часів відомо поєднання меду і кориці, що дозволяє знижувати високий кров'яний тиск, впоратися з проблемами шкіри, інфекціями, спровокованими вірусами і бактеріями, а також як засіб для позбавлення від стресу і тривоги, при серцевих недугах.

На сьогоднішній кориця з медом використовуються для схуднення. Крім втрати зайвих кілограмів, відзначаються поліпшення стану шкіри, поліпшення травлення, позбавлення від проблем з серцем.

Ефект схуднення досягається за рахунок очищення кишечника. Регулярне вживання коричного напою чистить кишечник і всю травну систему від газів і паразитів. Суміш кориці з медом, насамперед, сприяє спалюванню жиру на животі, а потім відбувається нормалізація ваги всього тіла, завдяки поліпшенню процесу травлення і очищення кишечника. Змішайте стакан гарячої води, чайну ложку меду і половину чайної ложечки кориці. Щоранку на голодний шлунок приймайте суміш. Приготовану суміш можна розділити на два рази, половину випийте вранці натщесерце, а решта перед сном, щоб позбутися безсоння.

Дуже дієвим засобом є поєднання кориці, лимона і меду. Кориця сприяє зниженню рівня холестерину, нормалізації рівня цукру в крові і поліпшенню функцій головного мозку. Крім того, вона зменшує набряки в організмі, полегшує процес засвоєння цукру в крові, нормалізує тиск і перешкоджає росту ракових клітин.

Лимон багатий антиоксидантами і здатний пригнічувати збільшення маси тіла. Пийте склянку напою з ранку натщесерце і чашку перед сном. Також його можна використовувати в якості додаткового засобу під час дотримання будь-якої дієти. Розчиніть в склянці окропу чверть чайної ложки кориці, остудіть до 40оС і додайте часточку лимона і чайну ложку меду.

Додана в чай кориця дозволяє зменшити тягу до солодкого. Це допоможе ласунам, які бажають зберегти свою вагу впродовж тривалого часу. Кориця запускає вироблення інсуліну, що зменшує кількість глюкози в крові, що дуже корисно для хворих на цукровий діабет, а також для боротьби із зайвою вагою. Для приготування чаю для схуднення подрібніть паличку кориці і залийте все склянкою окропу. Дайте настоятися протягом 10 хвилин.

Замінивши в чашці кави молоко і цукор чайною ложкою меленої кориці, можна уникнути зайвих 50-70 ккал, отримати додаткові корисні речовини, регулювати кількість глюкози в крові і знизити тягу до солодощів. Додайте в чашку з кавою кілька шматочків кориці, залийте все окропом і дайте настоятися протягом 10 хвилин.

У втраті ваги значну роль відіграє кальцій. Він сприяє збільшенню швидкості розпаду жирів в організмі і підвищує метаболізм.
Стакан кефіру просто змішайте з половиною чайної ложки кориці та імбиру, додайте дрібку перцю чилі. Приймати кефір з корицею потрібно точно так же: двічі в день, перед сніданком і перед сном.

Щоб не завдати шкоди своєму організму ознайомтеся з протипоказаннями: майте на увазі, що ця пряність корисна не всім. Ні в якому разі не перевищуйте допустиму дозу. Денна норма повинна становити максимум половину чайної ложки. В іншому випадку засіб може негативно відбитися на нирках.

Ефективні способи скинути зайву вагу

Проблеми надлишкової ваги турбують багатьох людей. Але навіть без дієт можна розпрощатися із зайвими кілограмами. Для цього слід більше займатися спортом, поступово знижувати кількість калорій, що поступають в організм, пити побільше рідини, регулярно снідати і т.д. Існує маса ефективних способів схуднути.

Якщо ви вирішили зайнятися своєю фігурою і позбутися від обридлого жиру, необов'язково сильно обмежувати себе в їжі. Можна спробувати інші дієві методи.

Постарайтеся трохи змінити свій раціон. В його основі обов'язково повинен бути крохмаль. Вживайте в їжу різні каші і рис. Також віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам. У день з'їдайте не менше п'яти порцій фруктів і овочів. Приміром, фрукти можна додавати в каші, які ви їсте на сніданок.

Регулярно відвідуйте спортзал або тренуйтеся вдома. В принципі буде достатньо тренуватися по півгодини 5 разів на день. Також можна замінити заняття спортом щоденними танцями. Поставте гарну музику і танцюйте вдома. Між іншим, за пару годин можна спалити близько 500 кілокалорій.

Намагайтеся висипатися. Американські вчені з'ясували, що люди, які сплять менше 5 годин на добу, більше їдять протягом дня. Якщо ви любите салати, припиніть заправляти їх сметаною або жирним майонезом. Для таких цілей відмінно підійде знежирений сир або йогурт.

Також було доведено, що на зниження ваги реально впливає заміна всіх великих тарілок десертними. Ви будете споживати приблизно на 25% менше їжі і відповідно зможете позбутися непотрібних кілограмів.

Відмовтеся від шкідливої ??звички постійно гризти чіпси. Принаймні їх можна замінити менш калорійними фісташками, мигдалем або волоськими горіхами. Також потрібно намагатися уникати вживання кухонної солі. При бажанні її можна замінити на морську.

Ні в якому разі не пропускайте сніданок. Ваше харчування має бути регулярним. Нормальний поживний сніданок запускає роботу систем організму, що відповідають за нормальне травлення. А обід і вечерю намагайтеся починати з салату. Просто зелень є головним джерелом хлорофілів і ензимів, які сприяють ефективній детоксикації організму. Виходить, що включення в раціон достатньої кількості зелені полегшує підтримка нормальної ваги.

Хочете схуднути? Їжте більше лимонів. Як би дивно це не звучало, але вживати в їжу щоденно 2-3 лимона дуже корисно для організму. Справа в тому, що лимон добре підтримує роботу печінки. Ну а печінка - це той орган, який ефективно спалює жир. Ось така виходить пряма залежність.

Відмовтеся від газованих напоїв та коктейлів. У перших міститься велика кількість кислот, які чинять негативний вплив на організм. А ось в коктейлях міститься дуже велика кількість калорій.

Не завадить включити в раціон досить велика кількість риби. Справа в тому, що цей продукт надзвичайно багатий вітамінами і білками. Вживайте в їжу рибу замість м'яса, і ви швидко скинете зайві кілограми.

Корисні властивості какао-бобів

Какао-боби просто насичені вітамінами, макро- і мікроелементами, антиоксидантами. Вони корисні дітям і старим, студентам і спортсменам, прихильникам сироїдіння і вегетаріанцям.

Какао-боби - це насіння тропічного дерева. Вони утворюються всередині коричневих, схожих на великий лимон, плодів какао. Дозрівають боби в солодкій рожевої м'якоті, яку теж вживають в їжу. Колір сирих какао-бобів може бути як яскраво-оранжевим, так і темно-червоним.

Насіння дерева какао - природна комора антиоксидантів. За цим показником з какао-бобами не може зрівнятися жоден продукт на Землі. У них міститься більше 300 видів антиокисних речовин.

Антиоксиданти борються з вільними радикалами - винуватцями різних захворювань, у тому числі й онкологічних. Їх кількість безпосередньо пов'язано з процесами старіння.

Найбільшу групу антиоксидантів складають поліфеноли. Вони відповідають за розщеплення жиру, впливають на рівень холестерину в крові. На 80% знижують ризик інфарктів, інсультів, важких уражень серця і судин.

Какао-боби можна з усією відповідальністю назвати натуральними антидепресантами. У хімічному складі цих насіння присутній триптофан - амінокислота, недолік якої провокує розвиток неврозів і панічних станів. Щодня з'їдаючи 20 г какао-бобів, людина знаходить здоровий сон, гарний настрій, радість життя.

Триптофан, поряд з магнієм, бере участь в утворенні гормонів. Відновлення гормонального фону супроводжується пробудженням в подружжі не тільки яскравих сексуальних відчуттів, а й почуття закоханості.

Насіння какао знижують апетит, вони - прекрасний продукт для перекусів. 5-6 бобів необхідно для того, щоб набратися сил і на 4-5 годин забути про голод. Покращуючи баланс жиру в організмі, какао-боби прискорюють обмінні процеси. Стимулюють діяльність ендокринної системи.

Для тих, хто постійно стежить за своєю вагою, какао-боби - незамінний продукт. Ласуючи смачними насінням, можна без особливих зусиль втрачати 2-3 кг на місяць.

Допоможуть какао-боби «гризти граніт наук», добре підготуватися до іспитів школярам і студентам. Справа в тому, що в них є теобромін. Ця речовина підвищує активність головного мозку. При цьому зовсім не викликає звикання і має на організм лікувальну дію.

Багатий цей продукт мікро- і макроелементами, вітамінами Р і В. У какао-бобах висока концентрація магнію. Його недолік виникає при неправильному харчуванні, підвищених розумових і фізичних навантаженнях, стресах.

Нещодавно вчені виділили з какао-бобів нове, раніше невідому речовину - кокохіл. Воно стимулює активний ріст клітин шкіри і слизових. Розгладжує зморшки, прискорює загоєння ран і виразки шлунка.

Як і інші продукти, какао-боби можуть викликати алергічні реакції. Але їх відсоток майже в 20 разів нижче, ніж у шоколаду. Максимальна добова норма цього продукту для дорослої людини - 50 г, для дитини - 30 г. Не рекомендується давати какао-боби і гарячі напої з них дітям до 3 років.

Friday, March 27, 2015

Правила приготування замороженої стручкової квасолі

Квасоля прекрасно підходить для здорового харчування. У 100 грамах цього продукту міститься всього 23 кілокалорії. У ній немає ні міліграма жиру, зате є великий вміст білка і вітамінів, які збережуться навіть у замороженому продукті. Щоб така квасоля не втратила свої естетичні і смакові якості, її потрібно правильно приготувати.

На магазинної упаковці, в якій знаходяться заморожені стручки, написано, що варити її потрібно 10-15 хвилин. За такий час перебування в окропі колір її з яскраво-зеленого перетвориться на болотний, і за 15 хвилин стручки переваряться. Тому відварні страви з квасолі готуйте по трохи іншою технологією. Ось що вам необхідно взяти, щоб покуштувати корисну та красиву їжу:

- 50 г вершкового масла;
- Невеликий пучок петрушки;
- 0,5 кг замороженої квасолі;
- Перець, сіль за смаком.

Налийте у велику каструлю 2,5 літра води, поставте посудину на вогонь. Коли рідина добре нагріється, дістаньте квасоля з морозилки, розкрийте упаковку. Покладіть стручки в друшляк, обполосніть їх під гарячою водою секунд 30. Це допоможе продукту прогрітися, розтопити непотрібні крижинки, що скоротить час варіння.

Коли вода в каструлі стане добре кипіти, не зменшайте вогонь. Якщо він маленький, зробіть його максимальним і викладіть стручки. На якийсь час вода перестане вирувати, як тільки вона закипить знову, зменшіть вогонь, всипте сіль, вона допоможе зберегтися більшій кількості вітамінів при варінні. Цьому сприяє і прикрита кришка на каструлі. Але не закривайте її занадто щільно, щоб була можливість виходити пару. На маленькому вогні варіть квасоля 5-7 хвилин. Через п'ять дістаньте один стручок, якщо його смак вас влаштовує, значить, страва готова. Якщо він ще сирий, прокип'ятіть квасоля ще пару хвилин.

Після цього відкиньте її на друшляк, трохи промийте під струменем холодної води. Для поліпшення смакових якостей злегка обсмажте стручки в сковороді, додавши вершкове масло. Це займе 2-4 хвилини. В процесі обсмажування додайте трохи перцю, якщо цього вимагає ваш смак. Корисний гарнір готовий.

Можна квасоля не відварювати, а відразу готувати на сковороді. Для цього візьміть наступні продукти:

- 0,5 замороженої стручкової квасолі;
- 3 ст.л. соєвого соусу;
- Мелений чорний перець, сіль за смаком;
- За бажанням - 5 листочків базиліка;
- 0,5 ч.л. меленої сухої червоної паприки;
- 2 ст.л. оливкової олії.

Налийте в сковороду оливкова олія, підігрійте його на вогні, викладіть квасоля. Зробіть вогонь великим, в цей час із стручків почне випаровуватися волога. Періодично помішуйте блюдо ложкою. Коли води майже не залишиться, зробіть вогонь мінімальним. Приблизно через 10 хвилин від початку готування квасоля злегка підрум'яниться, тоді влийте в неї соєвий соус, прожарьте на середньому вогні 1-2 хвилини. Коли соєвий соус впоратися, відключіть конфорку.

Посипте стручки чорним перцем, паприкою, щільно закрийте кришкою сковороду, дайте настоятися 5 хвилин. Подавайте, прикрасивши листям базиліка. Якщо ви хочете приготувати більш ситне блюдо, залийте квасолю двома яйцями. Для цього злегка збийте їх виделкою, за бажанням додайте трохи молока, влийте масу в сковорідку відразу ж після додавання перців. Потримайте на вогні до готовності.

Як ефективно скинути зайву вагу після пологів

Набір ваги під час вагітності - це цілком закономірне явище, оскільки фізична активність жінки помітно знижується. Але після народження дитини зайві кілограми можуть піти самі, так як зменшиться кількість гормонів і міжклітинної рідини. Разом з молоком мати буде віддавати дитині запаси жиру. В іншому випадку, доведеться дотримуватися дієти, що щадить і потихеньку починати виконувати спеціальні фізичні вправи.

Якщо під час вагітності жінка занадто сильно набрала вагу, лікар може порекомендувати примусове схуднення. Але тут потрібно дотримуватися обережності. Дієта під час грудного вигодовування не повинна виключати з раціону матусі продукти, корисні для здоров'я малюка.

Фахівці-дієтологи визначили, що калорійність добового раціону молодої мами не може перевищувати 2000 калорій. Так що бажано після пологів завести спеціальний щоденник, щоб можна було відстежувати цю кількість. Для того щоб скинути вагу після пологів, в меню обов'язково потрібно включити нежирні молочні продукти. У них міститься велика кількість вітамінів, а також молочна сироватка, що поліпшує обмін речовин. Необхідно їсти більше м'яса птиці. Значний вміст йоду в ньому спрямовує роботу організму на спалювання жиру і підтримує функціонування щитовидної залози.

Бобові продукти обов'язково повинні бути включені в раціон матусі, яка бажає схуднути. У них міститься велика кількість білків, при переробці яких витрачається багато калорій. Ну і звичайно, не можна відмовлятися від хліба грубого помелу. Магній, що міститься в ньому, допомагає активізувати процес витрачання накопичився жиру. І все ж у період грудного годування не слід забувати про збалансоване харчування. Тому не можна виключати з раціону сир, м'ясо і молочні каші. А от від солодкого і булочок краще відмовитися. До речі, кількість жирів у раціоні повинно бути не більше 25%.

Для швидкого схуднення після пологів слід випивати щодня не менше 10 склянок води. Можна додавати в неї невелику кількість лимонного соку. Допускається періодичне перекушування горішками, крекерами з борошна грубого помелу і родзинками. А ось вживання чіпсів, фаст-фуду і аналогічних продуктів неприпустимо. Категорично забороняється вживання алкоголю.

Приблизно через пару тижнів після пологів можна починати активно розминатися, так як дієта особливо ефективна в поєднанні з фізичними вправами. Слід періодично робити нахили з боку в бік. Також можна качати прес в положенні лежачи із зігнутими колінами. Ця вправа відмінно зміцнить м'язи живота і допоможе прибрати жирові відкладення. Рекомендується згинати коліна в положенні стоячи по кілька разів на день. Не завадить записатися на фітнес або аквааеробіку. Якщо ж в області шва досі присутні хворобливі відчуття, з такими вправами і фітнесом слід почекати.

Лікарі рекомендують займатися так званою материнської фізкультурою. Візьміть слінг і вирушайте на прогулянку з малюком. Намагайтеся поступово збільшувати час таких корисних прогулянок до 20-30 хвилин в день. До речі, не слід забувати про використання післяпологового корсета. Він прекрасно підтягує м'язи живота і підтримує спину.

Корисні властивості фініків

Фініки вважаються одними з найдавніших рослин, які люди вживали в їжу. Араби ще 7000 років тому вважали їх джерелом енергії і життєвої сили. «Хліб пустелі» - так називали цей незвичайний фрукт. Сьогодні фініки зростають в південних країнах: Єгипті, Іраку, Марокко, Мексиці, США, а також у невеликих спеціалізованих теплицях Росії.

Фінікові пальми відносяться до сімейства високих пальм з великим листям. Плоди являють собою великі ягоди червоно-янтарного кольору, які в багатьох країнах світу вважаються цілющими і подовжують життя.

Склад фінікових плодів надзвичайно різноманітний, в них практично не міститься води, зате вуглеводів більше половини. Є незначна кількість жирів і білків, великий набір вітамінів (A, C, E, K, група вітамінів В), мінералів, глюкоміновой кислоти, триптофану, пектинів і харчових волокон.

Властивості фініків незвичайно різноманітні, а корисність фрукта не підлягає сумніву. Плоди допомагають зняти роздратування і втому, зміцнити імунітет, виступають в якості засобів для профілактики онкозахворювань та анемії, роблять позитивний вплив на внутрішні органи і серцевий м'яз. Корисні плоди в період вагітності, при гіпертонії, туберкульозі.

Фініки - прекрасний засіб для зміцнення нервової системи, підвищення настрою, нормалізації сну, попередження старіння організму. Плоди у вигляді сухофруктів позитивно діють на мозкову діяльність, а поєднання їх з молоком (5-7 штук на склянку молока) чудово замінює спортивне харчування, а також допомагає в реабілітаційний період після великої крововтрати.

Плоди фініків по їх живильним і лікувальним властивостям можна сміливо прирівняти до злаків. У свіжому вигляді їх використовують як десертів, а також у вигляді добавок до фруктових салатів і випічці. З ягід отримують фініковий мед, цукор (більше корисний, ніж звичайний) і навіть алкогольний напій, а серцевина дерева переробляється на пальмову борошно. В арабських країнах з плодів роблять пасту, що зберігається протягом року, їх них варять компоти і киселі.

При всій незвичайною корисності продукту, не рекомендується вживати фініки людям, що мають проблеми з ожирінням, цукровим діабетом і травленням, оскільки плоди - досить важка їжа. З особливою обережністю використовувати цей фрукт потрібно тим, хто схильний до алергічних реакцій, страждає на бронхіальну астму або має індивідуальну непереносимість продукту.

З метою обережності можна почати знайомство з фініком з мінімальною порції. Важливе значення має кількість ягід, які можна з'їдати протягом дня. Звичайній людині достатньо 10 штук в день, тим, хто зайнятий важкою фізичною працею, а також спортсменам можна збільшити цю цифру до 25 штук.

Щоб зберегти фініки як можна довше, потрібно запам'ятати лише кілька нескладних правил: зберігати плоди (свіжі та сушені) тільки в герметично закритій тарі, найкраще в скляних ємностях, оберігати від прямих сонячних променів, знайти затінене прохолодне місце, можна в холодильнику.

Сушка фруктів і ягід: способи, поради, відгуки

Сушка - спосіб консервування, який вважається одним з найдавніших. Його безперечна перевага в тому, що отримані продукти можна зберігати довго, вони калорийнее сирих, мають підвищену концентрацію поживних речовин і зберігають вітаміни.

Перш, ніж приступати до сушіння, фрукти і ягоди необхідно підготувати. Для цього їх ретельно промивають, очищають від шкірки, насіння, кісточок (якщо ви вирішили сушити плоди без них), нарізають часточками.

Добре перед сушінням плоди обкурювати. Це збереже їх від гнилі, якщо раптом встановиться прохолодна погода, прискорить сушку і збереже від комах, які люблять поласувати сохнуть фруктами.

Обкурювання проводять в закритих приміщеннях, які попередньо провітрюють. Фрукти і ягоди розкладають на решітки або підвішують «намистами». Під ними запалюють сірку (на 10 кг обкурювати плодів береться 2 г сірки) і обкурюють протягом трьох годин (великі плоди - 3,5). Двері при цьому повинні бути щільно закриті. Після закінчення процедури плоди ще на дві години залишаються в обкурюють приміщенні (але вже без виділення сірчаного газу), потім виносяться на сонці або поміщаються для сушіння в духовку.

Можна піддати фрукти і ягоди бланшуванню (швидкому проварювання в киплячій воді). Плоди від цього стають м'якше, з них витісняється зайве повітря, сушка проходить швидше і якісніше, оскільки грибкові ферменти при обробці окропом знищуються. Але разом з ними знищується і частина корисних розчинних речовин, які містяться в плодах.

Для бланшування фрукти складаються у великий друшляк, сито або рідкісну тканину і опускаються в каструлю з киплячою водою. Води має бути в три рази більше, ніж фруктів. Досить потримати фрукти в окропі, залежно від розмірів, 1-2 хвилини. Потім відразу промити великою кількістю холодної води, обсушити і відправляти на сушку.

Можна сушити фрукти і ягоди різними способами. Найпростіший - сушка на сонці. Для цього вам знадобиться всього лише суха сонячна погода. Плоди, призначені для сушіння, розкладаються цілком або нарізані часточками (якщо це великі фрукти) на дерев'яних решітках, підносах, аркушах картону. Необхідно вибрати місце, яке захищене від пилу і добре провітрюється (сушіння краще відбувається при безперервному русі повітря). У процесі сушіння плоди потрібно кілька разів перевертати. Після заходу сонця, коли температура трохи знижується, а вологість підвищується, плоди краще прибирати в сухе приміщення. Великі соковиті фрукти будуть готові через 8-12 днів. Дрібні і не містять багато соку - через 3-6.

Другий спосіб - сушка в духовій шафі. Плоди готуються так само, як і для сушіння на сонці. Їх після миття необхідно обсушити або розкласти на тканину (папір), щоб видалити зайву вологу. потім в один тонкий шар помістити на решітку для сушки і помістити в духовку. Металеву решітку краще застелити пергаментом. Плоди під час сушіння потрібно постійно перевертати. Температура в духовці повинна бути не більше + 70 ° С. Час сушіння - 6-8 годин. Дверцята духовки час від часу потрібно відкривати.

Через малого процентного вмісту вологи (15-20%) сушені фрукти і ягоди не є сприятливим середовищем для розвитку бактерій і можуть зберігатися в провітрюваному приміщенні роками.

Користь і шкода чаю ройбуш

Чай ройбуш виробляють з листя і гілочок однойменного чагарнику, який виростає на півдні африканського континенту. Одержуваний після заварювання напій відрізняється красивим золотистим кольором, горіховим або трав'яним ароматом і трохи солодкуватим смаком. Але головне - він благотворно впливає на стан організму, адже в його складі присутня безліч поживних речовин.

Крім того що ройбуш відмінно тонізує і тамує спрагу, він ще й поповнює в організмі запас різних мікроелементів і вітамінів. В тонких, схожих на голки листочках такого чагарнику міститься багато магнію, калію і натрію. Всього одна невелика чашечка даного напою здатна заповнити в організмі добову дозу цих речовин. Присутні також у складі чаю ройбуш кальцій, фтор, цинк, мілину, залізо і марганець.

Згідно з дослідженнями японських учених, в гілочках і листі чагарника ройбуш міститься дуже багато антиоксидантів. Ось чому такий напій допомагає очищати організм, виводячи з нього солі важких металів та інші шкідливі для здоров'я сполуки. Вважається також, що його регулярне вживання здатне запобігти розвитку ракових клітин. Завдяки високому вмісту вітаміну Е і флавоноїдів чай ??ройбуш також надає благотворний вплив на стан шкіри, уповільнює процеси її старіння.

Через свого біохімічного складу, а також того факту, що в ройбуш не міститься кофеїн, його можна братися і дітям, і літнім людям. Такий напій робить позитивний вплив на стан кісток, зубів, травної системи. Зокрема, його регулярне вживання сприяє поліпшенню апетиту, профілактики та лікування різних порушень в роботі шлунково-кишкового тракту: здуття, кольок, печії, нудоти, спазмів, запорів і т.д.

Не менш важливе вплив робить чай ройбуш і на стан серцево-судинної системи. Він сприяє нормалізації артеріального тиску, причому показаний як гіпотонікам, так і гіпертонікам, зміцнює стінки судин і знижує рівень шкідливого холестерину в крові, зменшуючи ризик розвитку варикозу або атеросклерозу.

Крім того, введення в раціон такого напою допомагає знизити головні болі, позбутися почуття страху і тривожності, безсоння. Речовини, що входять до складу даного чаю, благотворним чином впливають на стан нервової системи, мають заспокійливу дію, допомагають усунути хронічну втому. Причому вживати ройбуш можна навіть перед сном.

Крім цього, чай ройбуш рекомендується пити для зміцнення імунної системи, адже в його складі присутні вітаміни А, Р і Е. Показаний він для зменшення алергічних реакцій, викликаних самими різними речовинами, позбавлення від лупи, поліпшення розумових здібностей і пам'яті. Допомагає такий напій також захищати печінку і підшлункову залозу, проводити профілактику верхніх дихальних шляхів, зменшувати м'язові спазми.

Протипоказанням до вживання чаю ройбуш є, насамперед, індивідуальна непереносимість продукту. У рідкісних випадках, зазвичай у великих обсягах, може викликати алергічну реакцію. Не варто дуже захоплюватися їм і дамам в положенні, так як ройбуш може викликати зниження тиску.

Tuesday, March 24, 2015

Користь і шкода винограду Кишмиш

Кишмиш - це дуже солодкий сорт винограду з дрібними ягодами без кісточок. Головне достоїнство цього сорту винограду укладено в його особливому складі. Ці ягоди багаті вітаміном С, В1, В2, РР, каротином, фолієвою кислотою, а також калієм, фосфором, кальцієм, селеном, залізом, цинком, магнієм, йодом і цукрами. З нього виробляють світлий і темний родзинки, в якому також міститься велика кількість мікроелементів і вітамінів.

Виноград цього сорту відмінно підходить для дитячого харчування. У його ягодах немає кісточок, їх шкурка набагато тонше, ніж у інших сортів, тому малюкам легко його пережовувати. Крім того, цей продукт вкрай рідко викликає алергію і не провокує діатез.

Хімічний склад кишмишу подібний зі складом білого винограду. У ньому дуже мало ресвератрола, необхідного для серця, зате він багатий на інші антиоксиданти, зокрема вітамін С і хлорофіл. Ці компоненти активно беруть участь в обміні речовин, підвищують імунітет, ріст і відновні процеси в тканинах. Саме ці властивості роблять кишмиш незамінним компонентом дитячого раціону.

Цей сорт винограду містить набагато менше харчових волокон, ніж, приміром, яблука чи груші, завдяки чому рекомендований до вживання в їжу після різних харчових отруєнь. Т.е в той момент, коли шлунково-кишковий тракт людини не може справлятися з переварюванням продуктів, багатих на клітковину.

Кишмиш допомагає відновленню організму після хвороб, корисний при анемії і недугах печінки та нирок. Регулярне вживання винограду дозволить зменшити ризик утворення кров'яних згустків і утворення тромбів. Корисний кишмиш і людям з порушеним обміном речовин і при поганому травленні, також доведено його протимікробну і заспокійливу властивості.

Сушений кишмиш або родзинки знайшов широке застосування в народній медицині. Наприклад, вода, настояна на 200 г родзинок, відмінно зарекомендувала себе як хороший засіб від кишкових кольок у дітей. Тільки ягоди потрібно ретельно промити перед використанням.
Свіжі ягоди містять близько 80 ккал на 100 г, а сушені - від 260 до 300 ккал, все залежить від ступеня просушування.

Надмірне вживання кишмишу може спровокувати діарею, метеоризм та інші симптоми харчового отруєння. Ігнорувати подібний стан не слід, тому фрукти, що містять велику кількість фруктози, при надмірному їх вживанні можуть серйозно порушити травлення. Це, в свою чергу, загрожує можливими подальшими порушеннями засвоєння води і їжі. Виниклу в цьому випадку діарею лікують так само, як і звичайну, призначаючи велика кількість стабілізаторів водного балансу.

Крім того, цей сорт винограду не завжди добре поєднується з молочними продуктами, особливо це стосується свіжого молока. Наслідки також нагадують харчове отруєння.

Не варто вживати в їжу кишмиш людям, що страждають на цукровий діабет. Дієтологи не рекомендують його також і страждають від ожиріння, тому великий вміст фруктози провокує коливання рівня цукру в крові і підвищує апетит. Категорично заборонено виноград і тим, у кого виразка шлунка.

Види і сорти капусти

Серед популярних і широко вживаються в їжу овочевих культур капуста займає далеко не останнє місце. Багатий формами рід цього культурної рослини включає в себе кілька видів, які, в свою чергу, поділяються на різні сорти.

У Росії найпоширеніший вид капусти - білокачанна. Вона складається з твердого стебла (качани) і великих листків. Щільно прилягають один до одного листя цього виду капусти утворюють так званий качан, усередині якого і знаходиться качан, складова до 10% від його маси. Білокачанна капуста представлена ??кількома сортами. Дюма F1 - це самий скоростиглий сорт, що має круглий качан масою до 1,5 кг. Бароко F1 - досить скоростиглий сорт, качан якого має також круглу форму, проте не перевищує 1 кг.

Зоря - це ще один ранньостиглий сорт білокачанної капусти, що має круглий невеликий плід масою до 1 кг. Трансфер F1 також є ранньостиглих сортів цього виду капусти. Його плід по вазі досягає 1,5 кг. Менза F1 - середньостиглий сорт. Кочан цієї капусти має округлу форму і може досягати 10 кг. Подарунок - середньостиглий сорт, виражений округло-плоским качаном масою до 5 кг. Амагер - пізньостиглий високоврожайний сорт, що має плоди масою до 4 кг. Крюмон F1 - пізньостиглий сорт. Його плоди досягають 2,5 кг.

Червонокачанна капуста відрізняється від білокачанної кольором листя і своїми розмірами: вона має фіолетово-червоні або темно-червоне листя, а маса її качана не перевищує 4 кг. Крім того, червонокачанна капуста більш морозостійка. Цей вид представлений двома сортами. Полімери F1 - ранньостиглий сорт, виражений практично фіолетовими листям. Її качан - щільний, круглий і може досягати ваги в 4 кг. Калібос - середньостиглий сорт, що має конусоподібний качан масою не більше 2 кг.

Цвітна капуста має щільну головку, що складається з стебла і квіткових кистей білого або блідо-жовтого кольору. Зовні втечу нагадує маленьке деревце з щільною кроною. Цей вид капусти включає в себе два сорти. Перший - це Грибовська рання 1355. Даний сорт є скоростиглим, а його плоди характеризуються досить великою щільністю і важать приблизно півкілограма. Другий сорт - альфа. Ця капуста є високоврожайний. Головки її плодів мають чисто білий колір і досягають ваги в 1,5 кг.

Брокколі, або «спаржева» капуста є попередницею кольоровий і навіть зовні нагадує її. Головка у неї має зелені або фіолетові квіти і виглядає більш розрядженою, ніж у цвітної. Брокколі ділиться на три сорти. Тонус - скоростиглий сорт, що має великі плоди масою до 200 г. Кучерява голова - ранньостиглий сорт, голівка якого досягає 600 м Гном - середньостиглий сорт капусти, здатний плодоносити двічі. Він має щільну головку масою до 500 г.

Наступний вид капусти - брюссельська. Вона характеризується високим стеблом до 1 м, на якому розвиваються маленькі качани. На одному стеблі їх може бути до 50 штук. Між ними ростуть листя. Така капуста має два сорти: геркулес - середньопізній сорт, який на одному стеблі може містити до 30 качанів масою в 15 г кожен і боксер F1 - середньопізній, високоврожайний і морозостійкий сорт.
Савойська капуста схожа на білокачанну, проте має зморшкуваті (гофровані) тонкі листи ясно-зеленого кольору і пухкий качан. Цей вид представлений двома сортами. Мелісса F1 - середньостиглий сорт, качани якого мають круглу форму і досягають ваги в 3 кг. Золота рання - це сорт чеської селекції, що характеризується маленькими (до 1 кг) качанами середньої щільності.

Кольрабі - це досить незвичайна за формою капуста. Її листя примикають один до одного досить щільно і утворюють так званий стеблеплід, що має круглу або овальну форму. Від країв листя на качані відходять стрілки з розвиненою поверхнею на кінці. Кольрабі має два сорти. Віолетта - середньостиглий сорт, що має фіолетові листя на своєму на качані. Маса стеблеплода не перевищує 1 кг, а діаметр - 10 см. Гігант - пізньостиглий сорт зі світло-зеленими плодами, маса якого досягає 5 кг при діаметрі в 20 см.

Як приготувати чай з імбиром для схуднення

Імбирний чай для схуднення останнім часом стає все більш популярним. Крім здатності активізувати обмін речовин в організмі, імбир володіє приємним і незвичайним смаком. Його нерідко використовують для приготування різних страв, у тому числі - десертів.

Найбільш дієвим засобом для схуднення є висушений імбир, оскільки він швидше засвоюється організмом. Слід зазначити, що імбир можна використовувати не тільки для нормалізації ваги, але і для лікування різних хвороб, насамперед - захворювань шлунково-кишкового тракту. Також він використовується для лікування бронхіальної астми та простудних захворювань, так як збільшує вироблення в організмі теплих зігріваючих потоків.

Одним з найбільш ефективних напоїв для схуднення є імбирний чай з часником. Для його приготування необхідно взяти приблизно 5 см кореня імбиру і 2 зубчики часнику. Корінь і часник слід очистити, дрібно нарізати і залити окропом. Потім приготовлена ??суміш настоюється і проціджується через дрібне ситечко. При бажанні, можна додати в чай ??трохи меду. У цьому випадку, його слід трохи остудити, так як існує ризик обпекти собі небо.

Слід пам'ятати, що перед тим, як почати приймати імбирний чай для схуднення, необхідно порадитися з лікарем. Справа в тому, що, як би не був корисний цей продукт, він має свої протипоказання. Його не рекомендується вживати при серцево-судинних захворюваннях, виразці шлунка, каменях у нирках, алергії і підвищеній температурі. Крім того, імбирний чай не слід пити вагітним жінкам і годуючим матерям.

Якщо дозвіл від лікаря отримано, імбирний чай спочатку слід пити в невеликій кількості, поступово доводячи його вживання до 2-х літрів на добу. Можна пити звичайний зелений чай, додаючи в нього щіпку сухого імбиру. Тільки спочатку напій необхідно близько півгодини настоювати в термосі. Подібний настій також сприятиме поліпшенню кольору обличчя і лікуванню простудних захворювань.

Влітку можна пити охолоджений імбирний чай з м'ятою і кардамоном, в який за смаком додається трохи меду і лимона. Такий напій здатний наповнити організм свіжістю і бадьорістю.

Процес схуднення за допомогою імбирного чаю легкий і приємний. Однак при цьому потрібно відмовитися від надмірного вживання солодощів і випічки, а також активно займатися фізичними вправами. До того ж, не варто розраховувати на занадто швидкий результат, адже для цього доведеться пити дуже багато імбирного чаю і майже нічого не їсти, а це завдасть великої шкоди здоров'ю. Як і більшість способів зниження ваги, вживання імбирного чаю допоможе впоратися із зайвими жировими відкладеннями поступово.

Також варто враховувати, що існують різні сорти імбиру, мають різний смак. Тому краще попередньо спробувати і вибрати той з них, який здасться найбільш прийнятним.

Корисні властивості агрусу

Аґрус являє собою багаторічний чагарник з високою врожайністю, на якому ростуть ягідки кисло-солодкого смаку. Перші згадки про його вирощуванні на Русі відносять до XI століття, однак повсюдне поширення він отримав набагато пізніше - в XIX столітті. Сьогодні агрус цінується не тільки за приємний смак, але і за корисні властивості.

Агрус рекомендується до вживання насамперед тим, хто страждає від нестачі вітамінів та інших необхідних для нормального самопочуття речовин. Справа в тому, що ягідки цієї рослини містять велику кількість мікроелементів, мінералів, кислот, вітамінів і різних корисних з'єднань. За кількістю аскорбінової кислоти, наприклад, аґрус може посперечатися навіть зі смородиною. Багато в ньому також вітамінів групи В і вітаміну А.

Присутні у складі агрусу дубильні речовини, лимонна і яблучна органічні кислоти, флавоноїди і велика кількість фолієвої кислоти, яка надає благотворний вплив на стан крові та особливо необхідна вагітним. З мікроелементів в ягідках агрусу містяться: залізо, кобальт, мідь, фосфор, кальцій, калій, йод, марганець і натрій. У темних плодах є пектинові речовини і вітамін Р, беруть участь у виведенні з організму солей важких металів.

Завдяки такому складу постійне споживання жмені ягідок агрусу сприяє зміцненню імунітету і робить благотворний вплив на стан серця і судин. Плоди рослини рекомендовані для профілактики та лікуванні атеросклерозу, гіпертонії, допомагають знизити в організмі рівень шкідливого холестерину. Аґрус показаний людям, страждаючим від анемії або недавно втратили багато крові.

Ягоди агрусу мають сечогінні та жовчогінні властивості. Ось чому настій з них рекомендують вживати для попередження захворювань нирок, жовчного і сечового міхура.

Завдяки антиоксидантним властивостям плоди і листя агрусу можна використовувати для очищення організму від шкідливих сполук. Вважається також, що регулярне споживання ягід допомагає попередити розвиток пухлин. Для цього плоди можна їсти в свіжому вигляді, заварювати гарячою, але не киплячою водою, а листя запарювати окропом і приймати отриманий з них настій по ? склянки щодня.

Агрус також здатний допомогти з шкірними захворюваннями. Для лікування екземи плоди краще вживати всередину, а запалення лікуються відваром з ягід і листя агрусу, який слід втирати в постраждалу шкіру.

Крім того, аґрус допомагає нормалізувати менструальний цикл. Благотворну дію на організм надає він і при менопаузі. Крім цього, плоди даної рослини можна використовувати як протизапальний або просто освіжаючі засіб.

Аґрус можна їсти в свіжому вигляді, використовувати до якості начинки для випічки, додавати в салати, готувати з нього компот, морс або варення. При застуді плоди рослини рекомендується змішувати з медом у пропорції 1: 1 і додавати в теплий чай.

Протипоказанням до вживання агрусу є індивідуальна непереносимість, загострення хвороб шлунково-кишкового тракту. А при захворюваннях нирок і сечового міхура рекомендовано спочатку проконсультуватися з лікарем або самостійно зменшити кількість споживаних ягід.

Вереснева вітамінна дієта

Дотримуючись усього 4 правила і дотримуючись смачного сезонного меню, ви помітно постройнеете і зміцните імунітет, а це дозволить вам без проблем налаштуватися на роботу після спекотного літа.
Чотири правила вітамінної дієти

1. Свіжі овочі не підлягають ніякій обробці.

2. Протягом дня приймайте корисний настій шипшини.

3. 2-3 рази на тиждень можна їсти білок (риба, морепродукти, сир, яйця), крім м'яса.

4. Відмовтеся від солі.

Як приготувати настій шипшини:

1 ст.л. сухих плодів шипшини подрібнити і залити 2 ст. киплячої води. Накрити кришкою, витримати на водяній бані 15-20 хвилин і настояти ніч. Після чого процідити. Зберігається такий настій в холодильнику в закритому посуді не більше двох діб.
День 1 - яблучний

Яблука їмо в необмеженій кількості

Сніданок - салат з брокколі з сочевицею, свіжовичавлений яблучний сік

Рецепт салату: 200 г свіжої або замороженої брокколі, 2-3 стебла селери, 0,5 ст. відвареної сочевиці, половинка авокадо, 1 ст.л. мигдалю, 1 ч.л. оливкової олії

Брокколі, авокадо і селеру нарізати, додати сочевицю і змішати продукти. Заправити олією і посипати рубаним мигдалем

Обід - гречана каша без масла з салатом з болгарського перцю і огірків, свіжовичавлений яблучний сік

Вечеря - яблучний салат

Рецепт салату: 1 зелене яблуко, 1 огірок, зелені пір'я цибулі, часник, кріп, лимонний сік за смаком, 1 ч.л. будь-якого рослинного масла

Яблуко і огірок тонко нашаткувати, додати рубану зелень, часник і заправити сумішшю лимонного соку з маслом
День 2 - морквяний

Їжте моркву в будь-яких кількостях

Сніданок - морквяний салат з медом

Рецепт салату: 2 моркви, чверть кореня селери, 50 г кедрових горіхів, сік половини лимона, 2 ч.л. меду, 1 ч.л. будь-якого рослинного масла

Моркву натерти тонкими пластинками за допомогою Овочечистка, корінь селери нашаткувати тонкою соломкою, змішати овочі, заправити сумішшю соку лимона з медом і олією, посипати кедровими горіхами

Обід - зернений сир, натуральний морквяний сік

Вечеря - салат з перепелиними яйцями, натуральний морквяний сік

Рецепт салату: 5-6 редисок або 2 невеликих редьки, 1 огірок, 1 молода морква, 3 варені яйця, зелена цибуля, кріп і лимонний сік за смаком

Подрібнити овочі, порубати яйця і зелень, змішати продукти і заправити лимонним соком
День 3 - день листового салату і зелені

Сьогодні вживаємо зелені стільки, скільки зможемо

Сніданок - салатний мікс з сьомгою

Рецепт салату: 2 жмені салатного міксу, 200 г сьомги (або будь червоної риби), 1 ч.л. кунжуту, 1 ч.л. соєвого соусу

Рибу відварити на пару, охолодити, порізати. Змішати рибу з салатним листям, заправити соєвим соусом і посипати кунжутом

Обід - печена картопля з зеленим соусом

Рецепт соусу: по невеликому пучку зелені кропу, петрушки, шпинату (або будь зелені на ваш смак), 50-80 мл томатного соку, 1 ст.л. лимонного соку, 1 ч.л. будь-якого рослинного масла

Зелень дуже дрібно порубати, додати томатний і лимонний сік, рослинне масло і перемішати

Вечеря - зелений салат з гірчичною заправкою

Рецепт салату: 2 горщика будь-якого листового салату (можна використовувати готовий мікс), 2 ч.л. зернистої гірчиці, 2 ч.л. бальзамічного (або яблучного оцту)

Листя порвати руками, викласти в салатник і заправити сумішшю гірчиці з оцтом
День 4 - день помідорів

Сьогодні влаштовуємо помідорний бенкет

Сніданок - рисовий салат з помідорами

Рецепт салату: 100 г відвареного рису, 1 помідор, 2-3 ст.л. свіжого або замороженого зеленого горошку, базилік і оливкова олія - ??за смаком

Горошок попередньо розморозити (можна відварити), змішати з рисом, рубаним базиліком, заправити оливковою олією. Нафарширувати помідор

Обід - помідори з сиром

Рецепт помідорів: 2 помідори, 50 г сиру, 1 варене яйце, 1-2 ст.л. натурального йогурту

Яйце і сир натерти на дрібній тертці, додати йогурт і перемішати. Помідори нарізати кружечками і викласти по 1 ложці сирної суміші

Вечеря - салат з помідорів із зеленню, часником і 1 ч.л. будь-якого рослинного масла
День 5 - капустяний

Капуста, капуста і ще раз капуста, скільки зможете

Сніданок - салат з кольрабі з яблуком

Рецепт салату: 1 кольрабі, 1 яблуко, 1 ст.л. зернистої гірчиці, 1 ст.л. лимонного соку, зелень за смаком

Капусту і яблуко нашаткувати, зелень посікти, змішати продукти і заправити лимонним соком і гірчицею

Обід - салат з пекінської капусти з креветками

Рецепт салату: жменю відварних креветок, 150 г пекінської капусти, 5 помідорів чері, 2 ст.л. натурального йогурту, 1 ст.л. лимонного соку

Капусту нашаткувати, додати креветки, нарізані помідори черрі, перемішати і заправити сумішшю йогурту з лимонним соком

Вечеря - салат із червонокачанної капусти з йогуртом і зеленню

День 6 - огірковий

Налягаємо на огірки протягом усього дня!

Сніданок - сир, огірковий смузі

Рецепт смузі: 2 огірки, 1 зелене яблуко, 1 ч.л. меду, 2 ст.л. лимонного соку

Всі продукти нарізати кубиками, з'єднати і подрібнити занурювальним блендером

Обід - огірковий салат з м'ятою

Рецепт салату: 2 огірки, кілька гілочок м'яти, 2 ст.л. волоських горіхів, 1 ч.л. лимонного соку, 1 ч.л. оливкової олії, перець - за смаком

Огірки нарізати соломкою або тонкими пластинками. М'яту потовкти з лимонним соком, маслом і перцем. Горіхи порубати. Огірки викласти в тарілку, заправити м'ятним соусом і посипати горіхами

Вечеря - огірковий салат з креветками

Рецепт салату: жменю відварних креветок, 1 огірок, свіжий кріп, 1 ч.л. зерновий гірчиці, 50 мл натурального йогурту, 1 ст.л. лимонного соку

Огірок нарізати, додати креветки, рубаний кріп, заправити сумішшю гірчиці, йогурту і лимонного соку. Перемішати салат
День 7 - день болгарського перцю

Їмо болгарський перець, поки не набридне

Сніданок - вівсяна каша без масла, салат з болгарського перцю із зеленню і оливковою олією

Обід - салат з фетою

Рецепт салату: 1 червоний і 1 зелений болгарський перець, листя салату, 50 г сиру фета, 1 ч.л. оливкової олії

Перець нарізати, листя салату порвати руками, сир нарізати кубиками. Змішати продукти і заправити олією

Вечеря - овочевий смузі

Рецепт смузі: 3 болгарських перцю різних кольорів, 1 огірок, 1 помідор, 3-4 ст.л. лимонного соку

Овочі нарізати і подрібнити у блендері разом з лимонним соком

Для найкращого результату рекомендується повторювати дієту через тиждень протягом 1-2 місяців.

Monday, March 23, 2015

Нова яблучна дієта: швидко, дуже швидко, ще швидше!

Спробуйте абсолютно нову яблучну дієту, яка без голоду і шкоди для здоров'я приведе вас до фігури вашої мрії. Всього 7 днів, і мінус один розмір одягу гарантований. До того ж ваш організм, завдяки яблучному детокс-ефекту, очиститься на клітинному рівні!

Не думайте, що доведеться цілими днями глодать одні тільки яблука. Ми категоричні противники монодієт , тому розробили для вас унікальну систему харчування на тиждень, звичайно ж, на основі яблук, але ви зможете їсти і креветки, і сир, і навіть горіхи і стрімко худнути !
День 1

Сніданок - 2 яблука, 30 г нежирного сиру, зелений чай

Обід - яблучний суп-пюре

Рецепт супу: 2 великих яблука, 1 невелика морква, 1 червона цибулина, 400 мл води або овочевого бульйону, 1 ч.л. оливкової олії, сіль, перець за смаком

Цибулю і моркву нарізати, спасерувати в олії. Додати нарізані яблука, бульйон, довести до кипіння і варити 10 хвилин. Зняти з вогню, остудити і пюрировать блендером. Заправити сіллю і перцем

Вечеря - яблучний салат з медовим маринадом

Рецепт салату: 2 зелені яблука, 1 огірок, половинка червоної цибулі, 1 ст.л. меду, сік 1 лимона, кріп, сіль

Яблука і огірок нарізати кубиками, цибулю півкільцями, кріп посікти. Змішати інгредієнти, заправити сумішшю лимонного соку з медом і поставити маринуватися в холодильник на 30-40 хвилин
День 2

Сніданок - 2 яблука, жменю відварних креветок, зелений чай

Обід - печені яблука в стилі крамбл

Рецепт печених яблук: 2 яблука, сік половини лимона, 20 г вершкового масла, 2 ч.л. коричневого цукру, 3 ст.л. вівсяних пластівців, жменя волоських горіхів, кориця

Яблука розрізати навпіл, акуратно вийняти серцевину, щоб вийшло поглиблення. Скропити соком лимона, щоб яблука не потемніли. На сковороді розігріти вершкове масло, висипати вівсяні пластівці, цукор і обсмажити 1-2 хвилини. Додати корицю, перемішати і зняти з вогню. Горіхи подрібнити і змішати з вівсяними пластівцями. Викласти начинку в яблука і запікати при 180 ° С близько 35 хвилин

Вечеря - 2 яблука, 100 г нежирного сиру
День 3

Сніданок - яблучний салат з авокадо

Рецепт салату: 2 яблука, половина авокадо, 2 ст.л. замороженого зеленого горошку, 2 ст.л. лимонного соку

Яблука і авокадо нарізати кубиками, додати горошок і заправити лимонним соком

Обід - салат зі свіжої моркви та яблук з лимонним соком

Вечеря - печені яблука з сиром

Рецепт печених яблук: 2 яблука, 4 ст.л. ложки сиру, 1 ч.л. меду, кориця

У яблук зрізати верхню частину, акуратно видалити серцевину. Сир змішати з медом і корицею, викласти начинку в яблука і запікати при 180 ° С близько 35 хвилин
День 4

Сніданок - 100 г відвареного рису, 2 яблука, зелений чай з м'ятою

Обід - холодний яблучний суп

Рецепт супу: 4 яблука, невеликий шматочок гарбуза, 1 ст.л. лимонного соку, 500 мл кефіру

Яблука і гарбуз очистити від шкірки, нарізати невеликими шматочками, скласти у форму, налити трохи води, накрити фольгою і запекти при 180 ° С 30 хвилин. Яблука і гарбуз для супу можна також відварити на пару. Остудити, додати лимонний сік, кефір і пюрировать занурювальним блендером

Вечеря - пюре з свіжих яблук з додаванням кореня імбиру і дрібки кардамону
День 5

Сніданок - яблучний салат з брюссельською капустою

Рецепт салату: 1 зелене яблуко, 5-6 кочанчиков брюссельської капусти, 4-5 волоських горіхів, 2 ст.л. сушеної журавлини, по 1 ч.л. діжонськой гірчиці та оливкової олії, 1 ст.л. яблучного оцту

Капусту нашаткувати, яблука нарізати тонкими скибочками, горіхи порубати або потовкти. Змішати капусту, яблука, горіхи, журавлину. Для заправки з'єднати гірчицю, масло, оцет і перемішати. Заправити салат в тарілці

Обід - яблука під вівсяної скоринкою

Рецепт яблук: 2 яблука, 6 ст.л. вівсяних пластівців, 5 волоських горіхів, 1 ч.л. меду, половина жмені родзинок, кориця

Ізюм залити окропом на 10 хвилин, потім промити. Яблука нарізати часточками, викласти у форму, посипати корицею і родзинками. Горіхи подрібнити у блендері. Змішати вівсянку з горіхами і медом, ретельно перемішати. Викласти вівсяну суміш на яблука і запікати 35-40 хвилин при 180 ° С

Вечеря - 2-3 яблука, стакан натурального йогурту
День 6

Сніданок - 2 яблука, 2 ст.л. зеленого горошку, зелений чай з м'ятою

Обід - печені яблука з сухофруктами

Рецепт печених яблук: 2 зелені яблука, половина склянки суміші сухофруктів, 1 ст.л. волоських горіхів, 2 ч.л. меду, щіпка кардамону, ванілін - за смаком

Яблука розрізати навпіл і вийняти серцевину. Сухофрукти з горіхами подрібнити у блендері, додати прянощі, перемішати. Викласти начинку на яблука, полити медом і запікати при 180 ° С близько 35 хвилин

Вечеря - салат з яблук з селерою

Рецепт салату: 1 яблуко, половина кореня селери, сік половини лимона, 1 ст.л. родзинок без кісточок, 1 ч.л. оливкової олії

Яблуко і корінь селери тонко нашаткувати. Ізюм залити окропом на 10 хвилин. Змішати продукти, викласти салат на тарілку і заправити сумішшю соку лимона з оливковою олією
День 7

Сніданок - вівсяна каша з яблуками, свіжовичавлений яблучний сік

Обід - яблучний смузі з імбиром

Рецепт смузі: 2 зелені яблука, жменя свіжого шпинату, 1 ч.л. натертого кореня імбиру, 0,5 ст. води, 1 ч.л. меду

Всі інгредієнти скласти в блендер, подрібнити, влити воду і перемішати до однорідної консистенції

Вечеря - яблучний салат зі шпинатом

Рецепт салату: 1 зелене яблуко, 2 жмені шпинату, 1 ст.л. волоських горіхів, 1 ч.л. зерен гірчиці, 1 ч.л. оливкової олії, 2 ч.л. лимонного соку

Яблука нарізати кубиками, скропити лимонним соком і перемішати. Додати листя шпинату, рубані горіхи. Заправити сумішшю оливкової олії з зернами гірчиці. За бажанням в салат можна додати стебла селери

Дієту рекомендується повторити через тиждень, потім ще раз через дві.

Худнемо і не хворіємо: 3 супу для здоров'я

Яким повинен бути гарячий осінній суп? Не просто яскравим і барвистим, щоб підняти настрій. Правильний осінній суп зміцнює імунітет, допомагає боротися із застудою, наповнює силами і енергією. Більше того, він має повне право бути низькокалорійним і легким. І зараз я поділюся з вами трьома чарівними рецептами!
Овочевий суп для схуднення

Хочете скинути пару кілограмів після відпустки або підготуватися до важливого заходу? Тоді рекомендую готувати цей чудовий овочевий суп з капустою і цілим набором інших овочів, які позитивно впливають на метаболізм в організмі. Густий і насичений, цей суп чудово підійде як для індивідуальної дієти , так і для сімейних обідів.

РЕЦЕПТ овочевого супу ДЛЯ СХУДНЕННЯ

Треба:
1 цибулина
1 велика морква
2 зубчики часнику
250 г печериць
1 ст.л. оливкової олії
500 г білокачанної капусти
1 невеликий кабачок
150 г замороженої стручкової квасолі (можна не додавати)
400 мл рубаних томатів у власному соку або 400 мл томатного соку + 1 ст.л. томатної пасти
2 л курячого бульйону без солі
1 ч.л. суміші італійських трав
сіль, перець - за смаком

Як готувати:

1. Моркву і печериці нарізати тонкими скибочками, цибулю - кільцями, часник дрібно нарубати.

2. У великій товстостінній каструлі нагріти 50 мл води і оливкове масло, додати порізані цибулину, моркву, часник і шампіньйони. Гасити протягом 5-7 хвилин на середньому вогні.

3. Додати капусту, нарізану кабачок і інші інгредієнти крім солі і перцю.

4. Накрити кришкою і варити 2 години на дуже слабкому вогні. В кінці додати сіль і перець.

5. Рекомендую дати настоятися перед вживанням добу.

3 десерту з яблук: задоволення і нуль калорій

Яблучний сезон у розпалі, і я турбувався проблемою, що б такого смачненького приготувати. Як щодо улюбленого пирога Марини Цвєтаєвої? Вівсяні кошички з кремом? А може, дивовижне печене яблучко ?! Перед вами 3 суперкорисний некалорійних десерту, які можна їсти нескінченно.
Печені яблука з мигдалем, журавлиною і медом

У печених яблуках зберігається максимум корисних речовин, вітамінів і мінералів. Більш того, печені яблука з корицею покращують обмінні процеси в організмі, підтягують шкіру і допомагають скинути зайву вагу. А щоб вони стали ще смачніше і корисніше, я приготував начинку з вівсянки, мигдалю і журавлини. Заряджайтеся вітамінами і будьте здорові!

Але перед тим як почати готувати, подивіться наше ексклюзивне відео та дізнайтеся, як почистити яблуко за 5 секунд!

РЕЦЕПТ печені яблука з мигдалем, ЖУРАВЛИНОЮ І МЕДОМ

Треба:
4 великих яблука
4 ст.л. вівсяних пластівців
4 ч.л. свіжої або замороженої журавлини
4 ст.л. меду
жменю мигдалю
2 ч.л. кориці
1/2 ст. води

Як готувати:

1. Нагріти духовку до 180 ° С.

2. За допомогою ножа видалити серцевину з яблук, зробивши поглиблення для начинки.

3. Вівсяні пластівці змішати з корицею і підсмажити на сухій сковороді 3-5 хвилин, постійно помішуючи. З'явиться приємний горіховий аромат.

4. Наповнити яблука сумішшю з вівсянки, крупно нарубаного мигдалю і журавлини.

5. Перемістити яблука у форму для запікання. На дно форми налити води, яблука полити медом. Поставити в духовку на 30-35 хвилин. Яблука стануть м'якими і злегка потемніють, а на дні форми утворюється густий сироп.

6. Подавати яблука, поливаючи сиропом.

5 страв з картоплі для стрункості і краси

5 блюд из картофеля для стройности и красоты - Портал Домашний
Ви обожнюєте картопля, але ніколи не їсте, тому що він негайно відкладається скрізь і всюди? Сьогодні я хочу розвіяти цей міф. Якщо коханий картопля поєднувати з правильними інгредієнтами, то він допоможе скинути зайві кілограми, зберігши і примноживши вашу молодість і красу.
Печена картопля з сиром і помідорами чері

Картопля, запечена разом з шкіркою, зберігає в собі максимум корисних речовин і вітамінів, в числі яких вітаміни групи С, В, фосфор і легкозасвоюваний білок. Для повноцінного дієтичного вечері залишається додати смачну начинку з цілим набором амінокислот, корисних жирів і мікроелементів. Якщо ви змішайте сир, зелень, часник і оливкове масло - то негайно опинитеся на шляху набуття здорового і красивого тіла.

РЕЦЕПТ Печена картопля з сиром та помідорами чері

Треба:
(На 2 порції)
2 великі картоплини

Начинка:
200 г м'якого сиру 9%
2 зубчики часнику
невеликий пучок кропу
5-6 помідорів чері
2 ст.л. оливкової олії
сіль, перець - за смаком

Як готувати:

1. Промитий і обсушенний картоплю натерти оливковою олією, зробити глибокий хрестоподібний надріз зверху.
Щільно загорнути у фольгу і поставити в нагріту до 220 ° С духовку на 40-50 хвилин до готовності. Духовку не вимикати!

2. Для начинки дрібно порубати кріп, часник, помідори черрі нарізати половинками. Змішати з сиром, сіллю і перцем до однорідності.

3. Гарячий картопля «відкрити» так, щоб утворилося глибоке отвір по центру.

4. Покласти сирну масу в картоплю і поставити в духовку ще на 10 хвилин.
З'явиться приємний часниковий аромат.

5. Готову картоплю полити 1 ст.л. оливкової олії.
Негайно подавати.

Медова дієта: ефективніше не буває!

Ефективна медова дієта для невиправних ласунів. Через 2-3 тижні ви не тільки скинете кілька зайвих кілограмів, але і помітно помолодієте.

Мед прискорює обмін речовин, покращує травлення, знижує апетит, зміцнює імунітет і навіть розгладжує зморшки.

Щоранку починайте з медово-лимонного напою, який приймається натщесерце.

Рецепт напою: 1 ст. теплої води, сік чверті лимона, 1-2 ч.л. меду. З'єднати інгредієнти і ретельно розмішати.

Перед сном цей же напій вживається без додавання лимонного соку.
На цій дієті рекомендується:

1. Пити багато негазованої води - від 2 л в день

2. Відмовитися від м'яса на користь риби і морепродуктів

3. 2-3 рази на тиждень за годину до сну приймати особливі оздоровлюючі ванни. Тривалість процедури - 15-20 хвилин
Медово-вівсяна ванна

1 ст. вівсяних пластівців залити 2 л води, довести до кипіння, відварити 2 хвилини і процідити. Налити відвар в ванну, заповнити її теплою водою, додати 0,5 ст. меду і розмішати.

Медово-сольова ванна

0,5 ст. меду і 1 ст. морської солі розчинити в теплій воді і додати у ванну.

На медової дієті не можна голодувати , але потрібно виключити з раціону жирні, смажені, консервовані, дуже солоні страви і все борошняне. Один раз на п'ять днів проводите медово-яблучний розвантажувальний день . У цей день у вашому меню повинні бути 1,5 кг яблук і зелений чай з медом.
День 1

Сніданок - яблучний салат з інжиром

Рецепт салату: 3 інжиру, 1 яблуко, 2 сливи, 3-4 ядра волоських горіхів, 30 мл натурального йогурту, 1 ч.л. лимонного соку, листя шпинату, 1 ч.л. меду

Інжир, яблуко і сливи некрупно нарізати і змішати, горіхи порубати. Йогурт з'єднати з лимонним соком, медом і перемішати. Викласти шпинат і фрукти на тарілку, заправити йогуртовим соусом, посипати горіхами

Обід - овочевий суп без картоплі

Вечеря - риба на пару із зеленим соусом

Рецепт соусу: 50 г сметани, пучок зелені і часник за смаком. Продукти дрібно порубати і змішати або подрібнити блендером
День 2

Сніданок - вівсяна каша на знежиреному молоці з 1 ч.л. меду

Обід - суп з морепродуктів

Рецепт супу: 350 г коктейлю з морепродуктів, пучок петрушки, 100 г твердого сиру, 1 ч.л. оливкової олії, часник, сіль, лимонний сік - за смаком

Часник дрібно порубати і злегка обсмажити в маслі. Додати морепродукти, обсмажити, посолити і налити води. Тушкувати на повільному вогні 5-7 хвилин, додати рубану петрушку, довести до кипіння і зняти з вогню. У тарілці посипати суп тертим сиром і додати лимонний сік

Вечеря - салат зі свіжих овочів з оливковою олією
День 3

Сніданок - сирний салат з медом і морквою

Рецепт салату: 100 г сиру, 1 морква, 1 ст.л. будь-яких горіхів, 1 ч.л. меду

Моркву натерти на тертці, додати сир, горіхи, мед і перемішати

Обід - суп зі шпинатом і селерою

1 корінь селери, 1 пучок стебел селери, по 1 пучку шпинату і щавлю (можна взяти заморожений), 1 стебло цибулі-порею, 2-3 зварених круто курячих яйця, 1 червоний болгарський перець, 2 л овочевого бульйону, 1 ч.л. рослинного масла

Білу частину цибулі-порею нарізати півкільцями і злегка обсмажити в глибокому сотейнику на рослинному маслі. Додати нарізаний корінь, стебла селери і перець. Влити бульйон і тушкувати на повільному вогні близько 15 хвилин. Додати рубаний шпинат і щавель, довести до кипіння і варити не більше хвилини. Розлити суп по тарілках і додати рубані яйця

Вечеря - жменя відварених креветок, 50 г м'якого сиру з 1 ч.л. меду

День 4

Сніданок - салат з вівсяних пластівців

Рецепт салату: 2 ст.л. вівсяних пластівців, 2 яблука, 1 ст.л. родзинок, 1 ст.л. меду, 1 ч.л. кунжуту

Вівсяні пластівці замочити в холодній воді на 15 хвилин, воду злити. Додати нарізане кубиками яблуко, родзинки, кунжут і заправити медом

Обід - риба на пару з зеленими овочами (огірки, шпинат, салат, стручкова квасоля, будь-яка зелень)

Вечеря - салат з капусти з медом

Рецепт салату: 150 г білокачанної капусти, 1 ст.л. лимонного соку, чверть кореня селери, 2 ч.л. меду, зелень за смаком, щіпка солі

Капусту тонко нашаткувати, посолити. Корінь селери натерти на тертці, змішати з капустою. Сік лимона з'єднати з медом, заправити салат і додати рубану зелень
День 5

Сніданок - салат з гарбуза з медом

Рецепт салату: 200 г гарбуза, 1 морква, 1 яблуко, 1 ст.л. меду

Гарбуз, морква і яблуко дрібно нашаткувати, перемішати і заправити медом

Обід - коктейль з морепродуктів на пару з соєвим соусом

Вечеря - салат з капусти з буряком

Рецепт салату: 100 г білокачанної капусти, 1 невелика сирий буряк, 1 яблуко, 1 ст.л. лимонного соку, 2 ч.л. меду, зелень - за смаком

Капусту і яблуко тонко нашаткувати, буряк натерти на тертці, з'єднати продукти. Заправити медом і рубаною зеленню

Дієта не рекомендується, якщо у вас є алергія на мед і продукти бджільництва. При наявності хронічних захворювань проконсультуйтеся з лікарем.

Солодкої вам дієти і відмінного настрою!
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини jizsanat.uz jizzaxhaqiqati.uz k636419q.beget.tech joymovie.ru katushka.in.ua kapitanotvet.ru kepamverdam.lt www.khuzmath.ir kchrlife.ru keo888.com